اولین مركز خرید 5G جهان با كمك هوآوی شروع به كار كرد

اولین مركز خرید 5G جهان با كمك هوآوی شروع به كار كرد به گزارش آنی تل در روز جهانی ارتباطات (۱۷ می)، انجمن املاك و مستغلات چین، چاینا موبایل و هوآوی با مشاركت یكدیگر اولین مركز خرید پنج ستاره 5G در جهان را افتتاح كردند. این مركز خرید كه L+Mall نام گرفته و در شانگهای قرار دارد، از سیستم داخلی دیجیتال (DIS) نوع 5G بهره می برد.


در مراسم افتتاحیه این مركز خرید، انجمن املاك و مستغلات چین در گزارشی، جزئیات مربوط به معیارهای ارزیابی مراكز خرید را منتشر نمود. در این گزارش اشاره شده است كه سامانه های مخابراتی سلولی دیجیتال، عنصر مهمی در دگرگونی ساختاری دیجیتال مراكز خرید هستند. به این ترتیب، مركز خرید L+M شانگهای علاوه بر اینكه تجربه خرید و خدمات سطح بالا و نوآورانه ای را از راه شبكه 5G در اختیار مصرف كنندگان، فروشگاه ها و كل فضای این مركز خرید قرار می دهد، می تواند نقطه عطفی در توسعه یكپارچه صنایع ارتباطات و املاك و مستغلات باشد. مركز خریدی با طعم 5G
مركز خرید L+Mall مجموعه بسیار بزرگی است كه ۱۲ طبقه دارد و مساحت طبقات آن به ۱۴۰ هزار متر مربع می رسد. این مركز خرید خدمات رسانی به خانواده هایی با درآمد متوسط و بالا را هدف گرفته كه به دنبال محصولات و خدماتی با كیفیت عالی هستند. در طبقات اول و پنجم این مركز خرید، چاینا موبایل و هوآوی دستگاه های 5G DIS نصب كرده اند تا این مركز خرید تحت پوشش شبكه 5G قرار بگیرد. در مراسم افتتاحیه هم كاربران توانستند با بهره گیری از سرعت این شبكه و گوشیهای موبایل 5G خودشان، تماس تصویری با كیفیت HD برقرار كنند. ربات های هوشمند 5G هم با عرضه خدماتی مانند مشاوره خرید، تحویل بسته و جهت یابی سبب می شوند خدمات رسانی این مركز خرید تا حد ممكن بهینه باشد. علاوه بر این، خدمات دیگری از قبیل تشخیص چهره از راه 5G و هوش مصنوعی، تماس تصویری 5G+8K HD، ناوبری دقیق داخلی و تحلیل رفت وآمد مردم هم در بستر شبكه 5G در دسترس می باشد. به این ترتیب، این مركز خرید پنج ستاره كه از شبكه 5G بهره می برد می تواند تجربه خرید بی نظیر و متفاوتی به خریداران عرضه نماید و سكوی مناسبی برای دگرگونی ساختاری دیجیتال فروشگاه های معتبر باشد.

كودكی كه با استفاده از راهنمای خرید روباتیك 5G به دنبال فروشگاه مورد نظر خود می گردد ساختمان هایی كه هوشمند می شوند
در مراسم افتتاحیه آقای كای یون نماینده سازمان املاك و مستغلات اظهار داشت: «استقرار و پیاده سازی قابلیت های شبكه 5G، به بازسازی ساختمان های سنتی به مجموعه های هوشمند را شتاب خواهد داد و فرصت های جدیدی برای توسعه هرچه بیشتر صنعت املاك و مستغلات ایجاد خواهد نمود. انجمن املاك و مستغلات چین در استانداردگذاری برای صنعت ساختمان سازی مشاركت دارد و از اكوسیستم های صنعتی برای ساختمان های هوشمند حمایت می كند. توضیحات مربوط به سیستم های هوشمند به گزارش ارزیابی مراكز خرید اضافه شده تا راهنمایی باشد برای توسعه دهندگانی كه می خواهند مراكز خرید هوشمند راه اندازی كنند. در آینده به ترویج و استفاده از شبكه های سلولی 5G در صنعت املاك و مستغلات ادامه خواهیم داد تا شبكه های سلولی داخلی به بخش مهمی از زیرساخت های ساختمانی تبدیل گردد و سرعت بیشتری به پیشرفت و ساختمان سازی بدهد».
آقای ژائو كی، مدیركل Shanghai Lujiazui (Group) Co در این مراسم اظهار داشت: «خوشحالم كه در مراسم افتتاحیه اولین مركز خرید پنج ستاره و مجهز به 5G جهان شركت دارم. ما با به كارگیری تلفیقی از فناوری های سطح بالا، امیدواریم كه مركز خرید L+Mall بتواند تجربه خرید لذت بخشی در اختیار مصرف كنندگان بگذارد و میل داریم با تهیه امكانات هوشمند برای فروشگاه های این مركز خرید، فرآیند تعمیر و نگهداری و بازگشت سرمایه را تا حد ممكن بهینه نماییم. بر این باورم كه تجربه شركت ما، انجمن املاك و مستغلات چین، چاینا موبایل و هوآوی در ایجاد مركز خریدی پنج ستاره و مجهز به 5G، به معیاری برای مراكز خرید چین و حتی سراسر جهان بدل خواهد شد». نیازهای جدید، فناوری های جدید می خواهند
آقای ژانگ هانلیانگ، نماینده چاینا موبایل هم در این مراسم حضور داشت و در سخنرانی خود اظهار داشت: «در سال های اخیر كاربرانی كه به مراكز خرید می روند نیازمندی بیشتری برای ارتباطات موبایلی دارند و می خواهند به خدماتی همچون ویدئوهای آنلاین اچ دی، پرداخت موبایلی و بازی های واقعیت مجازی/افزوده دسترسی داشته باشند. مراكز خرید بزرگ به یكی از موقعیت های مصطلح در بررسی های مربوط به خدمات رسانی چاینا موبایل تبدیل گشته است. با تلاش مشترك چاینا موبایل و هوآوی، شبكه 5G به شكل آزمایشی راه اندازی شده و موقعیتی جدید برای بهره برداری از این شبكه برای چاینا موبایل تعریف شده است. استقرار شبكه 5G فقط به افزایش سرعت دانلود كاربران منجر نخواهد شد، بلكه به دگرگونی دیجیتال در كل صنعت دامن خواهد زد. مشتاقیم كه با شریك های مان درباره كاربردهای 5G در مراكز خرید پنج ستاره مطالعه نماییم و تجربه خریدی بی نقص در اختیار كاربران بگذاریم».
آقای ریچی پنگ، رئیس بخش محصولات DIS هوآوی، هم در این مراسم اظهار داشت: «فناوری 5G به سرعت در حال ورود به زندگی ما است. ابتدای امسال با همكاری چاینا موبایل، راه اندازی یك ایستگاه قطار 5G را آغاز كردیم. امروز شاهد استقرار شبكه 5G در مركز خرید L+Mall هستیم و نمونه هایی از ربات ها و گوشیهای هوشمند 5G را در این مركز خرید می بینیم. در هر صورت فراگیر شدن سریع پوشش داخلی فناوری 5G به مشاركت بخش های مختلفی نیاز دارد. بسیار خوش وقتم كه انجمن املاك و مستغلات چین استانداردهای مربوط به شبكه های ارتباطی سلولی را به شیوه ارزیابی صنعت املاك و مستغلات افزوده است. ما همینطور امیدواریم كه همراه با شركای صنعتی دیگر، توسعه سالم اكوسیستم های دیجیتال صنعتی برای پوشش داخلی را هرچه بیشتر ترویج كنیم».
2121

1398/03/25
16:59:57
5.0 / 5
4851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات