هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شركت در بازار گوشیهای 5G می شود

هوآوی تا سال 2020 پیشروترین شركت در بازار گوشیهای 5G می شود به گزارش آنی تل تحلیل موسسه معتبر Strategy Analytics نشان داده است چنانچه طرح های كشور چین برای توسعه ۵G مطابق با برنامه پیش برود، هوآوی تا سال ۲۰۲۰ یكه تاز فناوری ۵G در جهان خواهد شد.بر اساس تحلیل های انجام شده توسط موسسه Strategy Analytics، در صورتیكه رشد فناوری ۵G در كشور چین طبق برنامه پیش برود، فروش جهانی گوشیهای هوشمند ۵G در سال ۲۰۲۰ به ۱۶۰ میلیون دستگاه خواهد رسید. بازار چین برای عرضه گوشیهای هوشمند ۵G آماده است و یكی از بزرگ ترین بازارهای دنیا به حساب می آید. از طرفی هوآوی در موقعیت بسیار خوبی برای به دست آوردن بخش عمده فناوری ۵G در این بازار قرار دارد.
كن هایرز، مدیر گروه Analytics Strategy در مورد این مورد اعلام كرده: در حالیكه چین به سمت فناوری ۵G پیش می رود، تولیدكنندگان تراشه های ۵G مانند كوالكام، مدیاتك، Unisoc و... رشد چشم گیری در تولید و عرضه تراشه های ۵G و دریافت مجوزهای مورد نظر برای عرضه به بازار داشته اند.
ویل پتری، معاون گروه Analytics Strategy درباره این مورد اظهار داشت: كلید موفقیت بازار جهانی فناوری ۵G در كشور چین قرار دارد و هر شركتی كه در بازار چین برنده شود، نقش مهم و تعیین كننده ای را در بازار جهانی ۵G ایفا خواهد نمود.
یكی دیگر از مدیران ارشد این موسسه هم اعلام نموده است كه سامسونگ فقط ۱% از بازار كشور چین را در اختیار دارد. چین بعنوان بزرگ ترین بازار گوشیهای هوشمند ۵G شناخته می شود و انتظار می رود كه تا سال ۲۰۲۰ نزدیك به ۸۰ میلیون گوشی ۵G در این بازار به فروش برسد.
او در ادامه صحبت های خود گفته است كه هوآوی بعد از محدودیت های دولت آمریكا، تمركز خویش را روی بازار داخلی افزایش داده است. تا سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، هوآوی از رقبای خود بسیار جلوتر بوده و سهم فروش گوشیهای هوشمند خویش را تا ۴۰% افزایش داده است. هم اكنون هوآوی موقعیت بسیار خوبی را در بازار چین دارد و بنابراین می تواند بخش بزرگی از بازار ۵G این كشور را هم از آن خود كند.
دیوید كر به صورت مستقیم اعلام نمود كه اگر چین اهداف تهاجمی خویش را برآورده كند، هوآوی می تواند رهبری فناوری ۵G را بر عهده بگیرد و از آن بعنوان اهرمی برای رشد و بهبود بازار خود در اروپای غربی و سایر كشورهای جهان استفاده نماید.
۲۱۲۱

1398/07/04
13:24:28
5.0 / 5
4621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات