وزیر ارتباطات در اجلاس ارمنستان:

ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G

ایران در حال آماده سازی برای جذب فناوری 5G به گزارش آنی تل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه ۵G فناوری غالب جهان در دهه آینده خواهد بود از برنامه ریزی های كشورمان برای جذب این فناوری اطلاع داد.


به گزارش آنی تل به نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی، در دومین روز اقامت خود در ارمنستان، بامداد امروز در پنل ویژه وزرا در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹) سخنرانی كرد.
وی با اشاره به پیشرفت های قابل توجه ایران در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات در دو سال گذشته به اتصال ۱۰۰ درصدی شهرها و ۷۸ درصدی روستاهای كشور به شبكه ۴G اشاره نمود و اضافه كرد: دولت با برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی درحال توسعه حداكثری زیرساخت های ارتباطی است.
آذری جهرمی با تاكید بر اینكه فناوری ۵G فناوری غالب جهان در دهه آینده جهان خواهد بود، اظهار داشت: ایران در حال آماده سازی شرایط و بسترهای لازم برای جذب این فناوری از راه ایجاد زیرساخت ها و هم افزایش آگاهی و علاقه مردم نسبت به كاربردهای مختلف و متنوعی است كه این فناوری به منظور زندگی آنها به ارمغان خواهد آورد.
وی پشتیبانی از رشد اقتصاد دیجیتال مبتنی بر مشاركت بخش خصوصی و پویایی كشور را یكی از اهداف مهم خود توصیف كرد و با اشاره به طرح نوآفرین اظهار داشت: الان در حدود ۵۷۰ استارت آپ، ۱۳۹ شركت بزرگ رشد یافته، ۴۵ شتاب دهنده و ۱۵ سرمایه گذار مشاركت خویش را در این طرح شروع كرده اند. هدف از این طرح تسهیل فضای فرایندهای ایجاد و رشد استارت آپ ها، ایجاد شفافیت، شناسایی فرصت های جدید سرمایه گذاری، متصل كردن كارآفرینان با دانشگاه و ترویج روش های تجارت خلاقانه و مبتكرانه از راه عرضه مشوق به پروژه های برجسته است.
آذری جهرمی با اشاره به همراهی برخی از بهترین استارت آپ های ایرانی با وی در مسافرت به ایروان كه در زمینه های حمل و نقل، كشاورزی، تبلیغات، انیمیشن، پیام رسان، سلامت و تجارت هوشمند فعالیت دارند از شركت كنندگان در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹) دعوت كرد ضمن بازدید از پاویون ایران در نمایشگاه (Digi Tec Expo) ایروان با ظرفیت های جذاب این استارت آپ ها از نزدیك آشنا گردند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه ایران و ارمنستان همكاری خوبی را برای توسعه اتصال مسیرهای راهبردی انتقال دیتا در منطقه شروع كرده اند، این گونه همكاری ها را هموار كننده همگرایی درون منطقه ای و اتصال فرا منطقه ای و ابزار مؤثری برای مقابله با یك جانبه گرایی و سلطه گری قدرت ها در حوزه ICT دانست.
آذری جهرمی روز گذشته در رأس هیاتی متشكل از ۲۰ استارت آپ ایرانی به ارمنستان سفر كرد. شركت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-۲۰۱۹)، حضور در نمایشگاه تخصصی كشور ارمنستان (۲۰۱۹ Digi Tec Expo)، دیدار با نیكول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و هاكوپ آرشاكیان وزیر حمل و نقل و ارتباطات ارمنستان و سایر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ های ایرانی ازجمله اهداف سفر وزیر ارتباطات به ارمنستان است.


منبع:

1398/07/16
20:33:09
5.0 / 5
4343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات