در دانشگاه علامه؛

همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می گردد

همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات برگزار می گردد آنی تل: همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات با تاكید بر سوژه شفافیت اطلاعات انجام می شود.


به گزارش آنی تل به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، همایش ملی زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات ۲۲ مهر ۱۳۹۸ به همت كرسی ارتباطات علم و فناوری یونسكو در دانشگاه علامه طباطبائی انجام می شود.
در همایش ملی «زیست بوم دسترسی همگانی به اطلاعات»، در ۶ پنل تخصصی به موانع، مسائل و زیرساخت های دسترسی به اطلاعات از زوایای مختلف پرداخته می شود.
عناوین پنل ها شامل مواردی چون شهروند الكترونیك، دولت الكترونیك، زمینه حقوقی و سیاستگذاری دسترسی همگانی به اطلاعات، دسترسی همگانی به اطلاعات سلامت، زمینه های اجتماعی و فرهنگی دسترسی همگانی به اطلاعات، بلاكچین و داده باز، گزارش های مجموعه های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت می شود.
این همایش، بامداد روز دوشنبه ۲۲ مهرماه با سخنرانی لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اسوتان اسوتكوفسكی رئیس دفتر منطقه ای یونسكو در تهران و حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشكده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی افتتاح می شود.
روز یكشنبه در چارچوب پیش همایش، كارگاه هایی تخصصی با سوژه تجربه های بین المللی فناوری حقوقی، مفهوم شناسی داده باز و فناوری شهروندی انجام می شود.
همچنین پنل پایانی همایش به گزارش هایی اختصاص یافته كه مجموعه های فعال در حوزه دسترسی به اطلاعات و شفافیت ارائه می كنند. در این پنل، محمود حسینی مدیر موسسه مردم نهاد جهد، مهدی ثنایی مدیر اندیشكده شفافیت برای ایران، بهاره آروین نماینده شورای شهر تهران، محمد فرجود مدیر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و احمد توكلی نماینده سابق مجلس، به ارائه گزارش می پردازند و محمدمهدی فرقانی رئیس دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی پنل را مدیریت می كند.
جزئیات كامل رویداد در وبسایت كرسی ارتباطات علم و فناوری یونسكو به نشانی UCCST.atu.ac.ir در دسترس می باشد.


منبع:

1398/07/20
19:15:57
5.0 / 5
4665
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات