یك حمله سایبری به بنادر شرق آسیا 110 میلیارد دلار خسارت می زند

یك حمله سایبری به بنادر شرق آسیا 110 میلیارد دلار خسارت می زند به گزارش آنی تل نتایج یك بررسی نشان داده است تنها وقوع یك حمله سایبری حساب شده به بنادر منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه می تواند خسارتی ۱۱۰ میلیارد دلاری به بار آورد.به گزارش آنی تل به نقل از زددی نت، بررسی های موسسه بیمه لیوید نشان داده است خسارت های ناشی از وقوع حملات سایبری به زیرساخت های بنادر منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه بسیار گسترده خواهد بود و رقم ۱۱۰ میلیارد دلاری برآورد شده برابر با نیمی از خسارات ناشی از بلایای طبیعی در كل جهان امسال میلادی است.
البته این خسارت در بدترین حالت و در زمانی رخ می دهد كه یك ویروس كامپیوتری فوق العاده خرابكار بتواند به ۱۵ بندر مهم و اصلی در كشورهای سنگاپور، چین، ژاپن، كره جنوبی و مالزی نفوذ كند.
بررسی مذكور همینطور حاكیست كه ۹۲ درصد از هزینه های اقتصادی چنین حمله ای بیمه نشده باقی مانده و بنابراین ۱۰۱ میلیارد دلار از ارزش مالی این خسارت غیرقابل جبران باقی می ماند. گفتنی است كه این بررسی با همكاری دانشگاه كمبریج و دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور صورت پذیرفته است.
بر همین اساس، حمله سایبری به زیرساخت های بنادر می تواند باعث نفوذ ویروس به پایگاه داده حاوی اطلاعات كشتی های باری شده و اختلال اساسی به وجود آورد. نتیجه طولانی مدت تر چنین حملاتی كاهش بهره وری و افزایش زمان و هزینه های پهلوگیری كشتی ها و تخلیه بارهای آنهاست كه می تواند تعاملات جهانی را در حوزه دریانوردی بسیار كند كند.
البته این نوع حملات سایبری می تواند بر ضد صنایع حمل و نقل زمینی، هوایی و هوافضا هم رخ دهد و در مجموع سبب ۲۸.۲ میلیارد دلار خسارت اقتصادی سالانه شود. چنین حملاتی به صنعت تولید هم ۲۳.۶ میلیارد دلار خسارت و به صنعت خرده فروشی ۱۸.۵ میلیارد دلار خسارت می زند.
حملات سایبری این چنینی بیشتر از هر چیز به كشورهای آسیایی خسارت می زند و كشورهای اروپایی و آمریكای شمالی در رتبه های بعدی قرار دارند.

1398/08/11
11:39:38
5.0 / 5
4291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات