تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری به امضا رسید

تفاهم نامه راه اندازی تماس اضطراری به امضا رسید به گزارش آنی تل ایرانسل، ماموت دیزل و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، تفاهم نامه سه جانبه ای را در حوزه سامانه تماس اضطراری یا e-cell امضا كردند.


به گزارش روابط عمومی ایرانسل، عصر روز گذشته ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸، تفاهم نامه ای جهت راه اندازی سامانه تماس اضطراری یا e-cell، با حضور دكتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته و محمدرضا دزفولیان مدیرعامل شركت ماموت دیزل، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و همزمان با برگزاری نمایشگاه «لجستیك، پایانه ها و زنجیره تأمین» به امضا رسید.
عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، در این مراسم با اشاره به تمركز بر عرضه خدمات دیجیتال و پیشرو بودن این اپراتور در این زمینه، از تشكیل معاونت جدید دیجیتال در ساختار ایرانسل اطلاع داد و هدف از آنرا توجه بیشتر به عرضه خدمات به كسب وكارهای دیجیتال عنوان نمود.
وی همینطور با تاكید بر «سامانه هوشمند مدیریت ناوگان» كه قبل از این توسط ایرانسل به بهره برداری رسیده است و با اشاره به تعداد بالای قربانیان سوانح رانندگی در كشور، اظهار داشت: «سامانه تماس اضطراری یا e-cell، سامانه ای است كه در كشورهای پیشرفته، برای كاهش تلفات ناشی از سوانح رانندگی توسعه پیدا كرده است و ایرانسل این سامانه را به سامانه هوشمند مدیریت ناوگان خود اضافه خواهد نمود.»
مدیرعامل ایرانسل همینطور در ادامه با اشاره به همكاری ایرانسل با ماموت دیزل و ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ابراز امیدواری كرد چنین همكاری هایی در جریان اجرایی شدن خدمات دیجیتال در حوزه حمل و نقل تحولی چشمگیر ایجاد كند.
سامانه تماس اضطراری (e-cell) متشكل از بخش های سخت افزاری مانند ردیاب خودرو، سنسورهای تشخیص ضربه و دما، دكمه تماس اضطراری و واحد پردازنده مركزی است كه با یكپارچه سازی آنها با نرم افزار مدیریت هوشمند ناوگان، امكان نظارت بر خودرو و هم تماس خودكار با مراكز اورژانس، پلیس راه و امداد خودرو فراهم می شود. بدین سان در صورت بروز سانحه، سامانه به صورت خودكار با شماره های پلیس و اورژانس تماس گرفته و نزدیكترین خودروی امدادی به محل حادثه اعزام خواهد شد. 2121

1398/08/14
10:26:01
5.0 / 5
4273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات