برای باز كردن موبایل؛

انگشتری كه اثر انگشت مصنوعی تولید می كند

انگشتری كه اثر انگشت مصنوعی تولید می كند به گزارش آنی تل انگشتری ساخته شده كه می تواند اثرانگشت مصنوعی تولید نماید. این اثر انگشت برای باز كردن قفل موبایل وتایید پرداخت آنلاین كاربرد دارد و فاش شدن آن هم مانند اطلاعات بیومتریك فرد خطرناك نیست.


به گزارش آنی تل به نقل از دیلی میل، شركت امنیت سایبری« كاسپراسكای» یك انگشتر ابداع كرده كه می تواند اثر انگشت های یگانه ای بسازد و كاربر می تواند از آن برای باز كردن قفل موبایل یا احراز هویت برای پرداخت استفاده نماید.
این انگشتر با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود و هدف از تولید آن راهی برای پیشگیری از سرقت اطلاعات بیومتریك افراد است. اثر انگشت واقعی را نمی توان تغییر داد و در صورت لو رفتن، اطلاعات فرد برای همیشه فاش می شود. اما با كمك این وسیله می توان اثر انگشت هایی خاص تولید كرد. محققان كاسپراسكای برای ساخت این انگشتر با «بنجامین وای» طراح ۳ بعدی همكاری كردند تا یك اثر انگشت مصنوعی بسازند. این انگشتر از نوعی لاستیك ساخته شده كه حاوی هزاران فیبررسانا است و در حلقه ای از جنس نقره قرار گرفته اند.
سطح این انگشتر را می توان مانند انگشت واقعی روی اسكنر بیومتریك فشار داد تا قفل موبایل و در را بازیا یك پراخت آنلاین را تایید كند. برای تضمین یگانه بودن هریك از طرح های اثر انگشت در انگشتری معمولی از یك نرم افزار مخصوص استفاده می شود و سپس به وسیله فیبرهای رسانایی كه به صورت تصادفی توزیع شده اند، خاص و یگانه می شوند و قابل استفاده خواهند بود. اگر انگشتر مذكور گم شود یا اثر انگشت تولیدی آن فاش شود، فرد می تواند یك حلقه دیگر را با طرح اثرانگشتی جدید جایگزین كند. متاسفانه این انگشتر مجهز به خصوصیت های امنیتی فقط به شكل طرح اولیه است و شركت روسی مذكور تصمیمی برای تولید تجاری آن ندارد.

1398/09/15
14:22:01
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: آنلاین , اثر , اطلاعات , پرینتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات