مفهوم تحول دیجیتال نیازمند تعریف و طبقه بندی است

مفهوم تحول دیجیتال نیازمند تعریف و طبقه بندی است به گزارش آنی تل رئیس هیات مدیره همراه اول اظهار داشت: تحقق تحول دیجیتال در گرو تعریف و طبقه بندی این مفهوم است.به گزارش اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران، علی بقایی در جلسه معارفه مدیرعامل جدید همراه اول ضمن تقدیر و تشكر از كارهای حمید فرهنگ در طول 23 ماه حضور در این شركت و برشمردن اقدامات بهادار وی نظیر تدوین و اجرای برنامه پنج ساله استراتژیك همراه اول، ابراز امیدواری كرد كه آقای اخوان بهابادی با همراهی و همكاری هیات مدیره و بدنه اجرایی شركت بتواند اهداف این برنامه استراتژیك را تحقق ببخشد.
رئیس هیات مدیره شركت ارتباطات سیار ایران با اشاره به اینكه آقای اخوان بهابادی به مدت دو سال در رأس هیات مدیره همراه اول حضور داشته و به مدیریت شركت از منظر كلان پرداخته است، اظهار نمود: در این شرایط، بهترین گزینه برای تصدی مقام اجرایی شركت خود ایشان است و انشاالله با حمایت هایی كه هیات مدیره دارند، بتوانند جایگاه همراه اول را بعنوان رهبر بازار ICT كشور حفظ كنند.
وی اجرای فاز هشتم برنامه توسعه شبكه را از اقدامات پر زحمتی دانست كه هم زمان با اعمال تحریم های ظالمانه مقابل ایران و سخت شدن روال انتقال پول صورت گرفت و عنوان كرد: همین سوژه موجب شد تا هزینه سرمایه گذاری های شركت افزایش یابد و زمینه جهش در برنامه استراتژیك فراهم شود؛ پس از آقای اخوان می خواهیم هر یك روز كاری را تبدیل به دو یا سه روز كاری كنند تا بتوانیم از جایگاه اول مان در بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات چه از منظر تعداد مشتركان، درآمد، مباحث فنی و بازار حراست نماییم.
بقایی با تاكید بر اینكه حفظ جایگاه رهبری بازار ICT نیازمند رعایت یكسری الزامات نظیر تعریف و طبقه بندی چشم انداز برنامه استراتژیك «تحقق رویای دیجیتال» است، اذعان كرد: نهضت تحول دیجیتال چند ماهی می شود كه در سطح شركت شروع شده و تمامی بازار ICT و سهامداران منتظر هستند تا ببینند برای این مهم، درصدد انجام چه كارهایی هستیم؛ قبل از هر چیز نیاز داریم تحول را به سطوح «درون سازمانی»، «برون سازمانی(حوزه كسب و كار)» و «زیرساخت شبكه» تقسیم بندی نماییم.
رئیس هیات مدیره اشاره كرد: با عنایت به اقدامات قابل توجهی كه در فاز هفتم توسعه شبكه صورت و زیربنای تحول دیجیتال كه همان پهنای باند وسیع است، شكل گرفت، پس از منظر زیرساخت شبكه، نگرانی ای نداریم.
وی افزود: هر چند استراتژی و برنامه های عملیاتی تحول دیجیتال تدوین شده، ولی لازم است اقدامات بیشتر و جدی تری در این راستا انجام شود؛ طبیعتا شركتی كه ادعای تحقق رویای دیجیتال را می كند باید ابتدا خودش را دیجیتالی كند و این تحول باید در اعماقش صورت گیرد.
بقایی تحول كسب و كاری را سخت تر از تحول سازمانی دانست و ابراز كرد: در برنامه استراتژیك لایه Beyond Core را با نگاه به همین این بُعد درنظر گرفتیم و شركت «حركت اول» را هم برای تحقق این لایه و تقویت كسب و كارهای دیجیتال به صورت مستقل در نظر گرفتیم.
وی بهینه سازی ساختار سازمانی را همچون وظایف مهم دیگر مدیریت جدید بیان كرد كه در امتداد تحول درون سازمانی باید سریع تر به سرانجام برسد و درباره دیگر اقدامات اشاره كرد: انتظار اجرای سریع تر فاز هشتم توسعه را دارم؛ برای اینكه تكنولوژی به سرعت در حال تحول است و كشورهای توسعه یافته بر سر اجرا و پیاده سازی نسل5 در حال رقابت هستند. اساسا با عنایت به هزینه های سنگین سرمایه گذاری در این نسل نمی توانیم از رهبران پیاده سازی این تكنولوژی در دنیا باشیم، اما می توانیم جایگاه نخست را در بین كشورهای همسایه و منطقه در اختیار بگیریم.
رئیس هیات مدیره همراه اول با تاكید بر اینكه این اپراتور یك بنگاه اقتصادی می باشد، اظهار نمود: همانطور كه ICT به مرور وارد دیگر صنایع نظیر سلامت، بانكداری و... می شود، باید بدانیم تنها با روحیه كار تیمی و انسجام می توانیم برنامه های كلان شركت را تحقق بخشیده و به سر منزل مقصود برسانیم كه امیدواریم با انتصاب مدیریت جدید به این مهم جامه عمل پوشانده شود.
گفتنی است در این مراسم مهدی اخوان بهابادی رسما بعنوان مدیرعامل جدید شركت ارتباطات سیار ایران معارفه شد.
2121


منبع:

1398/09/20
21:44:08
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات