سری تلویزیون های OLED و NanoCell ال جی ۲۰۲۰ طراحی مبتكرانه و بهترین كیفیت تصویر

سری تلویزیون های OLED و NanoCell ال جی ۲۰۲۰ طراحی مبتكرانه و بهترین كیفیت تصویر آنی تل: تلویزیون های OLED ال جی رویای تولیدكنندگان را به واقعیت تبدیل می كنند و با روش هایی تازه به سینما، ورزش و بازی زندگی می بخشند.ال جی الكترونیكس در قامت یكی از پیشگامان جهانی تلویزیون های OLED، می خواهد طی سال ۲۰۲۰ با عرضه ۱۴ مدل جدید تلویزیون OLED، شامل سه مدل هنرمندانه از تلویزیون های 4K Ultra HD سری GX Gallery، تلویزیون های ۷۷ و ۸۸ اینچی Real 8K و تمامی مدلهای جدید OLED در اندازه ۴۸ اینچی، بار دیگر پرچم خودرا به اهتزاز درآورد. تمامی تلویزیون های عرضه شده در CES 2020، ازجمله تمامی محصولات OLED ال جی و مدلهای جدید 8K و 4K تلویزیون های NanoCell LCD ال جی باهدف ارائه كیفیت تصویر خارق العاده و طراحی مبتكرانه همراه با بهبود كارایی و قابلیت های هوش مصنوعی تولیدشده اندتا به فیلم ها، برنامه های ورزشی و بازی های ویدیویی جان تازه ای ببخشند؛ به شكلی كه تا پیش ازاین حتی قابل تصور هم نبوده است.
در قلب آخرین مدل هایOLED ال جی 8K و 4K و همین طور تلویزیون های NanoCell ال جی 8K تعداد قابل توجهی از تكنولوژی های پیشرفته بنیادین قرار دارند كه از مهم ترینآن ها می توان به پردازنده هوش مصنوعی Alpha 9 Gen 3 اشاره نمود. با بهره گیری از این پردازنده پیشرفته، توان پردازشی به شكل قابل توجهیافزایش یافته و با همراهی الگوریتم های یادگیری عمیق هوش مصنوعی موجب افزایش كیفیت تصویر مشهور ال جی شده و كاربر را قادر می سازد تا از امكانات ویژه ای برای هر نوع از محتوا، مانند فیلم، بازی ویدیویی و برنامه ورزشی بهره برده و بهترین تجربه كاربری در سطحی تازه رقم بخورد.
تلویزیون های پرمیوم ۲۰۲۰ ال جی چنان جلوه بی نظیر و طراحی زیبا و ظریفی دارند كه به راحتی در دكور هر خانه ای قابل استفاده هستند. تمامی محصولات جدید سری Gallery با ضخامت فوق نازك و طراحی ساده گرا و مینیمالیست، طراحی تلویزیون را به سطح و ترازی بالاتر سوق داده اند. به شكلی كه مدل ۶۵ اینچی آن تنها ۲۰ میلی متر ضخامت دارد. با استفاده از پایه های دیواری با طراحی ویژه، تلویزیون های ۵۵ و ۶۵ و ۷۷ اینچی این سری به راحتی همچون یك قاب عكس روی دیوار نصب شده و با ظاهر نمایشی خارق العاده شان، تلویزیون OLED را به اثری هنری تبدیل می كنند.
مدل های 4K UHD سری GX Gallery، به همراه محصولات پیشگامانه سری LG OLED WX Wallpaper (مدل های ۷۷ و ۶۵ اینچی razor-thin) و تلویزیون های LG SIGNATURE OLED R (مدل 65RX) تركیبی چشم نواز با فضای موجود به وجود آورده و یك اثر هنری لوكس آینده نگرانه هستند كه فارغ از روشن یا خاموش بودنشان، موجب افزایش قابل توجه زیبایی در محیط اطرافشان می شوند.

مدل های OLED ZX Real 8K ال جی ۲۰۲۰ جزئیات تصویری چهار برابر بیشتر از نمونه های 4K و شانزده برابر بیشتر از تلویزیون های HD ارائه می كنند و توانسته اند به كیفیتی فراتر از نیازهای سخت گیرانه تعریف صنعتی تلویزیون های 8K Ultra HD توسط انجمن تكنولوژی مصرف كننده (CTA) دست یابند. علاوه بر این مدلهای ۷۷ و ۸۸ اینچی OLED ال جی توانسته اند معیارهای سنجش ارائه شده توسط كمیته بین المللی سنجش تصویر (ICDM) را هم كسب كرده و نخستین تلویزیونی باشند كه توانسته لوگوی 8K Ultra HD انجمن CTA را كسب كند.
ال جی برای سال ۲۰۲۰ علاوه بر عرضه نسخه جدید دو محصول پرطرفدار سری 4K UHD (مدل های BX و CX) در اندازه های ۷۷ و ۶۵ و ۵۵ اینچی، می خواهد كیفیت بی همتای تلویزیون های LG OLED را در ابعاد ۴۸ اینچی هم عرضه نماید. این محصول 4K UHD (مدل OLED48CX) كیفیت تصویری بسیار واضح تر تولید می كند و با ۸ میلیون پیكسل اضافی در ابعاد ۴۸ اینچی، میزان چگالی قابل مقایسه با یك تلویزیون ۹۶ اینچی 8K را ارائه می نماید.
سری محصولات LG NanoCell سال ۲۰۲۰ هم با ۶ تلویزیون Real 8K جدید (مدل های ۷۵ و ۶۵ اینچی Nano99 و Nano 97 و Nano 95) نیز همگی توانسته اند به توان و كیفیت لازم برای عبور از گردنه سخت گیرانه دریافت لوگوی 8K UHD انجمن CTAدست یافته و با موفقیت آنرا كسب كنند.

تجربه غایی سینمایی
تركیب تكنولوژی self-emissive تلویزیون های OLED با مشكی مطلق و پشتیبانی از Dolby Vision IQ و حالت نمایش جدید Filmmaker Mode اتحادیه UHD، سبب شده تا تلویزیون های OLED ال جی ۲۰۲۰ بتوانند سینما را همراه با تعریف جدیدی از واقع گرایی راهی اتاق های پذیرایی كنند. با پردازش تصویر HDRفوق شفافDolby Vision، كیفیت صدای خارق العاده Dolby Atmos و برای نخستین بار بهره گیری از Dolby Vision IQ، تلویزیون های OLED ال جی تجربه دیداری-شنیداری واقعاً تماشایی را ارائه خواهند نمود. Dolby Vision IQ قابلیت جدید هوشمندی برای تلویزیون ها است تا با حداكثر خلاقیت و بدون توجه به نور محیطی یا ژانر محتوا، كیفیت تصویر بهینه ای را فراهم آورند.
حالت جدید Filmmaker Mode كه توسط فیلم سازان بنام هالیوودی موردحمایتقرارگرفته، تصاویر را به همان شكل تولید شده، پخش خواهدنمود. با غیرفعال كردن برخی افكت های پساپردازشی (مانند نرمی حركات، كاهش نویز یا افزایش وضوح) درحالی كه نسبت های تصویر، رنگ ها و سرعت فریم بطور كامل و دقیق حفظ شده اند، تلویزیون های OLED ال جی با استفاده از Filmmaker Mode با صداقت و وفاداری كامل تصویر را به همان شكل كه مدنظر كارگردان بوده بازپخش می كند. انجمن حرفه ای هالیوود (HPA) هم با جایزه Excellence in Engineering Award از تلویزیون های OLED ال جی تقدیر كرده و آنها را نخستین و تنها محصولی می داند كه كالیبراسیون نرم افزاری را در سطح سخت افزار هم اعمال كرده اند. این امر جای پای تلویزیون های OLED ال جی را بعنوان پیشرو صفحه نمایش های مرجع در هالیوود جهت استفاده در پروسه تولید محتوا بیش ازپیش محكم ساخته است.
پلتفرم برنده جایزه تلویزیون هوشمند webOS هم همراه با تلویزیون های OLED و NanoCell ال جی ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این پلت فرم به شكل فزاینده ای از طرف تامین كنندگان محتوای برتر جهانی برای تولید اپلیكیشن ها و سرویس هاییمانند Disney+ و Netflix و CBS All Access مورد استقبال قرارگرفته است. در نسخه جدید ۲۰۲۰، اپلیكیشن Apple TV به مصرف كنندگان اجازه می دهد تا در كانال های Apple TV+ و Apple TV عضو شوند و همین طور به iTunes video library خود برای خرید یا اجاره بیشتر از ۱۰۰ هزار عنوان فیلم و نمایش تلویزیونی دسترسی داشته باشند. مصرف كنندگانی كه تلویزیون های ال جی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را در اختیاردارند نیز می توانند ازاین بعد از اپلیكیشن Apple TV استفاده كنند.
تجربه غایی بازی ویدیویی
با كیفیت تصویر درخشان و قابلیت های بازی ویدیویی كه جدیداًاضافه شده اند، تلویزیون های ۲۰۲۰ ال جی گزینه ای ایده آل برای گیمرهای حرفه ای هستند و تجربه بازی تقریباًیكپارچه و همه جانبه ای را در هر مكانی امكان پذیر می سازند. بعنوان نخستین كارخانه تولیدكننده تلویزیون سازگار با NVIDIA G-SYNC، ال جی طی سال ۲۰۲۰ این توانایی و امكان را به ۱۲ تلویزیون جدید OLED می افزایدتا بدون كوچك ترین اعواج صفحه یا دیگر مشكلات انحراف تصویر، تجربه بازی كامپیوتری بی عیب و نقضی را خلق كند.
با نرخ تجدید تغییر بی نظیر و زمان پاسخ فوق سریع، تلویزیون OLED ال جی بدون اغراق پیشرفته ترین تلویزیون بازی كامپیوتری در بازار فعلی است. با تأخیر ورودی فوق العاده پایین در حد و اندازه مانیتورهای گیمینگ گرانقیمت، تصاویر بازی های امروزی روی تلویزیون های OLED ال جی با چنین جزئیاتی واقعا تعجب آور هستند. ضمن اینكه روانی و سرعت پاسخگویی در كنترل كردن حركات روی صفحه را هم باید تجربه نمایید تا بتوانید آنرا باور كنید.

یكی دیگر از قابلیت های صنعتی منحصر به فرد تلویزیون های OLED ال جی ۲۰۲۰، پشتیبانی از قابلیت HGiG Mode تعریف شده توسط HDR Gaming Interest Group است كه گیمرها را قادر می سازد هنگام انجام بازی های HDR با كنسول های بازی روی تلویزیون های LG، از تصاویر با چنان كیفیتی لذت ببرند كه خالقان و برنامه نویسان بازی هنگام خلق آن تهیه دیده اند. حتی طی ساعات متمادی و سنگین بازی، تلویزیون های OLED ال جی در كنترل خستگی چشم به كمكتان می آیند. گواهی Eye Comfort Display كه توسط آزمایشگاه بین المللی و معتبر TÜV Rheinland صادرشده، تائید می كند تلویزیون های OLED ال جی قابلیت تنظیم نور آبی محتوای تصویری را داشته و فاقد لرزش و پرش تصویر هستند و از هر زاویه دیدی، كیفیت تصویر خارق العاده ای را ارائه می كنند. نمایشگرهای OLED ال جی تمامی ملاك های سنجش TÜV Rheinland از قبیل طیف رنگی گسترده و HDR را دارا هستند.
تجربه غایی تماشای برنامه های ورزشی
تلویزیون های OLED ال جی نه تنها برای خوره های فیلم و گیمرها ایده آل هستند، بلكه برای طرفداران ورزش هم عالی و بی نقص بوده و به لطف سرعت پاسخگویی ۱۲۰ هرتزی كه توسط پردازنده هوش مصنوعی جدید α9 Gen 3 ممكن شده و دیگر امكانات ورزش محور، تجربه تماشایی خارق العاده ای عرضه می كنند.
Sports Alert به كاربران كمك می نماید تا فعالیت تیم های موردعلاقه شان را دنبال كرده و برنامه ریزی كنند تا به صورت لحظه ای امتیازات آن تیم برایشان ارسال گردد. مشتریان می توانند از میان رشته های ورزشی همچون فوتبال، فوتبال آمریكایی، بیس بال و غیره به دنبال تیم های موردعلاقه شان بگردند و به شكل اتوماتیك آخرین اطلاعات درباره زمان شروع و اختتام بازی ها و امتیازات تیمی را دریافت نمایند.
علاوه بر این، علاقه مندان ورزش می توانند از بهبود صوتی تلویزیون های جدید هم بهره ببرند. تماشاگران می توانند با اتصال اسپیكرهای بلوتوث به تلویزیون، فضای صوتی پویاتری خلق كرده و تجربه محیط واقعی ورزشگاه را در خانه بازسازی كنند.
Park Hyoung-sei رئیس شركت سرگرمی های خانگی ال جی می گوید: «چشم انداز ال جی امسال میلادی آن است كه با بهره گیری از تلویزیون های جدید هنرمندانه شركت، برجسته ترین ارزش ها را جهت زندگی مصرف كنندگانش فراهم آورد. فرای كیفیت تصویر بی نظیری كه تلویزیون های پرمیوم ال جی ارائه می كنند، با كمك تكنولوژی های پیشرفته شركت، امكانات بیشتری هم در راه هستند كه بهترین آنها می تواند امكان یكپارچگی با هوش مصنوعی و طراحی بی رقیب و آینده نگرانه ای باشد كه توسط تكنولوژی OLED امكان پذیر شده است.»
2121


منبع:

1398/10/27
18:49:01
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: Sports , اپل , اپلیكیشن , اثر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات