هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral

هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral آنی تل: هوش مصنوعی به ماشین ها اجازه می دهد تا تمامی كارهایی كه توسط انسان انجام می گرفته است را به تنهایی انجام دهد. به دنبال راه اندازی كنترل كیفیت خط تولید كارخانه هستید؟ كافیست یك دوربین با قدرت هوش مصنوعی نصب كنید تا تمام نقایص را به شما نشان دهد. اما چنین وسایلی تنها زمانی كارآمد خواهند بود كه از سرعت كافی برخوردار باشند برای مثال دوربینی كه چند دقیقه برای گرفتن یك عكس زمان صرف كند كارآمد نخواهد بود.به همین منظور گوگل برای رفع چنین مشكلی دست به ابداع Coral زده است. معمولا داده ها توسط دستگاه های هوش مصنوعی به یك مركز محاسباتی بزرگ فرستاده می شوند. Coral یك پلت فرم سخت افزاری و نرم افزاری از گوگل است كه به دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی كمك می نماید تا سرعت سخت افزاری شبكه های عصبی آنها بالا برود.

گفته می شود میزان استفاده از هوش مصنوعی در سال 2020 به 750 میلیون برسد كه علاوه بر استفاده آن در تلفن های همراه می توان در خودروسازی و تجهیزات بهداشتی و درمانی استفاده نمود.
Coral برای برطرف نمودن مشكلات از دو محصول استفاده می كند: یكی شتاب دهنده و دیگری بوردی كه برای نمونه سازی اولیه از ایده ها از آن استفاده می شود. در هر دو محصول قلب سخت افزار گوگل Edge TPU است.

با اینكه می توان از Coral در پروژه های سرگرم كننده استفاده كرد، هدف اصلی سرمایه گذاری و فعالیت در صنایعی مانند خودروسازی و بهداشت و درمان است. بعنوان مثال خودرو خودرانی را در نظر بگیرید كه با سرعت 100 كیلومتر بر ساعت در حال حركت است و این خودرو هر 100 میلی ثانیه 3 متر را طی می كند. هرگونه تاخیر در پروسه پردازش این خودرو خودران احتمال خطرات شدید را زیاد می كند. بدین سبب بسیار ایمن تر است كه آنالیزها را یك دستگاه بجای یك سیستم ارتباطی انجام دهد.
جذابیت Coral برای گوگل در كاركرد هوش مصنوعی بوده و هدف اصلی گوگل كسب درآمد از آن نیست.
theverge.com 2121


منبع:

1398/11/06
13:55:20
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: پروژه , تلفن , تولید , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات