علیرغم تحریم های آمریكا ؛

هواوی برترین ثبت كننده اختراع در اروپا شد

هواوی برترین ثبت كننده اختراع در اروپا شد به گزارش آنی تل باوجود تحریم ها و فشارهای بی سابقه دولت ترامپ بر ضد هواوی، این شركت چینی توانست با غلبه بر همه رقبا بیشترین اختراع را در اروپا به ثبت برساند.به گزارش آنی تل به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، دو سوم اختراع های ثبت شده هواوی در اروپا مربوط به ارتباطات دیجیتال و همچون فناوری نسل پنجم تلفن همراه هستند. این شركت در این حوزه از رقبایی مانند اریكسون و كوالكوم كه به ترتیب تنها ۱۲۲۷ و ۱۰۶۱ اختراع را در حوزه ارتباطات دیجیتال ثبت كرده اند، پیشی گرفته است.
بر اساس آمار انتشار یافته توسط اداره ثبت اختراعات اتحادیه اروپا، شركت هواوی ۳۵۲۴ اختراع را در قاره سبز به ثبت رسانده و رتبه اول را به خود مختص كرده است. رتبه دوم در این حوزه به شركت سامسونگ رسیده كه ۲۸۵۸ اختراع را در خاك كشورهای اروپایی ثبت كرده است.
اكثر كشورهای اروپایی در مقابل فشارهای دولت آمریكا برای عدم همكاری با هواوی مقاومت كرده اند و حاضر به كنار گذاشتن این شركت چینی از طرح های خود جهت راه اندازی و توسعه شبكه های نسل پنجم تلفن همراه نشده اند. جالب اینكه حتی انگلیس نزدیك ترین متحد اروپایی آمریكا هم همكاریهای خود با هواوی را ادامه داده است.
لوئیس برنگوئر، سخنگوی اداره ثبت اختراع اروپا سرمایه گذاری گسترده هواوی در حوزه تحقیق و فناوری را عامل ثبت اختراعات گسترده توسط آن در قاره اروپا دانسته است.

1398/12/24
15:50:41
5.0 / 5
3613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات