خانواده محصولات هوآوی صدرنشین فهرست هوش مصنوعی با هفت محصول برتر در AI-Benchmark

خانواده محصولات هوآوی صدرنشین فهرست هوش مصنوعی با هفت محصول برتر در AI-Benchmark آنی تل: هفت گوشی هوشمند از خانواده گوشیهای هوآوی در صدر رده بندی AI-Benchmark قرار گرفتند. این آزمون توسط دانشگاه ETH زوریخ روی تمامی گوشیهای موجود در بازار انجام شده است.آزمون های انجام شده روی گوشیهای هوشمند یا همان «بنچمارك ها» (Benchmark)، معیاری هستند كه توانایی مؤلفه های سخت افزاری و تعامل آنها با نرم افزار را بررسی می كنند. بعنوان مثال قدرت پردازنده اصلی، توانایی پردازشگر گرافیكی، سرعت انتقال اطلاعات توسط حافظه رم یا سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در حافظه گوشی مورد بررسی قرار می گیرند. حتی ممكنست عملكرد اكوسیستم نرم افزاری و رابط كاربری محصول نیز در این آزمون سنجیده شود.
استفاده بیش از پیش از هوش مصنوعی بعنوان یكی از پیشرفته ترین فناوری ها در گوشیهای هوشمند، سبب شده اپلیكیشن های تست هوش مصنوعی یا خدمات «بنچمارك» آن، روز به روز و هم پای این فناوری رشد كرده و قابلیت های مدرن این فناوری را به بوته آزمایش بگذارند؛ AI-Benchmark یكی از همین برنامه ها است.
AI-Benchmark: چالشی مدرن بر پایه هوش مصنوعی
آزمون های انجام شده توسط AI-Benchmark شامل ۲۱ تست در حوزه های بینایی كامپیوتری و هوش مصنوعی است. این آزمون ها توسط شبكه های عصبی موجود بر روی گوشیهای هوشمند انجام می شوند. در این آزمون، عملكرد هوش مصنوعی گوشی از ۵۰ جنبه متفاوت بررسی و سطح عملكردش ارزیابی می شود.
از جمله این بررسی ها می توان به آزمون تشخیص سوژه، تشخیص چهره، عملكرد در اجرای بازی های مختلف، رفع تار شدن عكس ها، شبیه سازی افكت بوكه(حالتی از عكاسی كه در آن فقط قسمتی از تصویر واضح است) و بررسی محدودیت های حافظه گوشی در پردازش های سنگین اشاره نمود.
پیشتازی محصولات خانواده هوآوی
هوآوی از مدت ها پیش تمركز ویژه ای روی استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود داشته است. متخصصان این شركت در بخش های مختلفی از این فنآوری بهره برده تا تجربه متفاوتی را در اختیار كاربران قرار دهند. در بخش هایی مانند مدیریت استفاده از حافظه، یادگیری عادات كاربر در به كارگیری گوشی و مدیریت مصرف انرژی، تاثیر استفاده از هوش مصنوعی در گوشیهای هوآوی به خوبی قابل مشاهده می باشد. اوج استفاده از این فنآوری در بخش دوربین گوشی به چشم می آید. تشخیص سوژه، اعمال بهترین تنظیمات نوری و رنگی، ایجاد افكت های بوكه و... نمونه هایی از توانایی هوش مصنوعی در این بخش به حساب می آیند.
شاید وجود همین موارد سبب شده تا هفت گوشی برتر فهرست AI-Benchmark متعلق به برند هوآوی باشند. در این فهرست، گوشی پرچمدار هوآوی یعنی Huawei P۴۰ با مجموع امتیاز ۱۰۲۰۶۵ با اختلاف از سایر گوشیها، صدرنشین است. پرچمداری كه مدت زیادی از معرفی آن نمی گذرد و هوآوی در بخش ویرایشگر گالری آن، به شكلی خلاقانه از هوش مصنوعی بهره برده است.

در جایگاه دوم Huawei Mate ۳۰ Pro ۵G قرار گرفته و با ثبت امتیاز ۷۶۲۰۶، علاوه بر سازگاری با فناوری ارتباطی ۵G، در بخش هوش مصنوعی هم كارآیی فوق العاده ای را ثبت كرده است. بعد از این دو محصول، گوشی V۳۰ Pro ۵G «آنر» با امتیاز ۷۶۱۲۰ جایگاه سوم را به خود مختص كرده است.
جایگاه های چهارم تا هفتم به ترتیب در اختیار گوشیهای Huawei Mate ۳۰ ۵G، Huawei Mate ۳۰، «آنر» ۳۰s و Huawei Mate ۳۰ Pro قرار گرفته. امتیاز ثبت شده برای این گوشیهای هوشمند نیز به ترتیب برابر با ۷۵۵۲۴، ۶۱۵۶۰، ۶۰۸۴۳ و ۶۰۷۴۸ است.
لازم به ذكر است كه این بنچمارك ها با فعال بودن قابلیت عملكرد سطح بالا (Performance Mode) در گوشیها مورد ارزیابی قرار گرفته اند. قابلیتی كه استفاده حداكثری از توانایی سخت افزاری و نرم افزاری گوشیهای خانواده هوآوی را امكان پذیر می كند.
۲۱۲۱


منبع:

1399/02/03
13:44:37
5.0 / 5
2801
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , اطلاعات , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات