انتشار لیست خطرناك ترین صدمه پذیری های دنیای مجازی

انتشار لیست خطرناك ترین صدمه پذیری های دنیای مجازی به گزارش آنی تل اف بی آی و وزارت امنیت داخلی آمریكا لیست مشتركی از خطرناك ترین صدمه پذیری های امنیتی كه كاربران فضای مجازی را تهدید می كند، منتشر نموده اند.به گزارش آنی تل به نقل از زد دی نت، در این لیست ده صدمه پذیری برتر فضای مجازی که از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ برای میلیون ها کاربر اینترنت دردسرآفرین بوده، معرفی و تشریح شده اند.
این صدمه پذیری ها بیشترین خسارت را به نهادهای بخش دولتی و خصوصی در آمریکا تحمیل کرده اند و به کاربران اخطار داده شده که باید فایل های به روزرسانی را برای پیشگیری از تداوم مشکلات ناشی از وجود این حفره های امنیتی نصب کنند. گزارش تهیه شده در این حوزه نشان داده است هکرهای دولتی و مستقل به صورت گسترده از صدمه پذیری های مذکور برای حملات سایبری بهره برده اند.
آسیب پذیری مربوط به یکی از فناوری های مایکروسافت معروف به Object Linking and Embedding (OLE) در صدر لیست مذکور قرار دارد. این فناوری گنجاندن محتواهای سایر برنامه های کاربردی شامل عکس و ویدئو و غیره را در نرم افزار آفیس ممکن می کند.
رتبه دوم در این لیست به فناوری Apache Struts اختصاص دارد که یک برنامه منبع باز اینترنتی برای توسعه برنامه های جاوای تحت وب است. صدمه پذیری سوم هم حفره ای در برنامه وی پی ان Citrix و حفره دیگری در سرورهای وی پی ان برنامه Pulse Secure است. با عنایت به استفاده گسترده شرکت ها و سازمان ها از برنامه های وی پی ان در دوره انتشار کرونا این نگرانی وجود دارد که حفره های مورد اشاره در سال ۲۰۲۰ به صورت گسترده مورد سواستفاده قرار بگیرند.
آسیب پذیری های دیگر موجود در این لیست هم مربوط به نسخه های مختلف برنامه آفیس مایکروسافت، برنامه شیر پوینت مایکروسافت، نسخه های مختلف ویندوز، نسخه های مختلف برنامه فلاش پلیر شرکت ادوب، سیستم مدیریت محتوای منبع باز Drupal و نسخه های مختلف.NET Framework مایکروسافت هستند.

1399/02/24
16:14:22
5.0 / 5
2949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات