با ردیابی كاربران؛

پلیس آمریكا از گوشی هوشمند معترضان مقابل آنها استفاده می نماید

پلیس آمریكا از گوشی هوشمند معترضان مقابل آنها استفاده می نماید آنی تل: پلیس آمریكا بجای صدور حكم جلب معترضان، از اطلاعات جمع آوری شده توسط گوگل و شركت های مشابه برای شناسایی و ردگیری آنها استفاده می نماید.به گزارش آنی تل به نقل از سی نت، گوشیهای هوشمند مورد استفاده معترضان آمریکایی دریایی از اطلاعات را در اختیار پلیس و دستگاه قضایی ایالات متحده قرار می دهد و از همین طریق می توان برای مقابله با معترضان اقدام نمود.
پلیس با بهره گیری از داده های مربوط به موقعیت مکانی سیستم عامل اندروید گوگل، می تواند تمامی افرادی که در یک تجمع حضور داشته اند را شناسایی کند و از این طریق معمولاً عابران پیاده و رهگذران و معترضان واقعی قابل تفکیک نیستند و پلیس بطور کور و فله ای با همه آنها برخورد می کند.
بررسی های بنیاد غیرانتفاعی مرزهای الکترونیک آمریکا نشان میدهد شناسایی و دستگیری هزاران نفر از معترضانی که در ۱۰ روز اخیر در تجمعات گوناگون شرکت کرده اند بوسیله برنامه ها و سیستم عامل اندروید گوگل صورت گرفته و اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا مجوز استفاده از امکانات کنترل و نظارت دیجیتال خودرا برای شناسایی و کنترل معترضان صادر کرده است.
دسترسی به تاریخچه موقعیت های مکانی کاربران گوگل و تطبیق این سوابق با محل شکل گیری تجمع های اعتراضی به پلیس امکان می دهد تا معترضان احتمالی را شناسایی و دستگیر کند.
گوگل معمولاً این اطلاعات را در صورت دریافت حکم قضائی یا درخواست پلیس بدون مقاومت چندانی ارائه می دهد، هر چند در ظاهر مدعی است از حریم شخصی کاربران خود پشتیبانی می کند. از همین رو لازم است معترضان آمریکایی در زمان حضور در محل اعتراض ها از به همراه بردن گوشیهای هوشمند اجتناب کنند.


منبع:

1399/03/17
23:38:59
5.0 / 5
2287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات