۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت تا آخر سال به شبكه ملی اطلاعات متصل می شوند

۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت تا آخر سال به شبكه ملی اطلاعات متصل می شوند به گزارش آنی تل چهارمحال و بختیاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت مكلف شده است تا آخر سال جاری، ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت را به شبكه ملی اطلاعات متصل كند.


محمدجواد آذری جهرمی، ۲۴ خردادماه در ارتباط ویدئو کنفرانسی در آیین رونمایی "دسترسی ۱۰۳۴ روستا در سطح کشور به شبکه ملی اطلاعات"، با اشاره به اینکه دولت مکلف شده است تا آخر سال جاری، ۹۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند، اظهار نمود: این رقم در ابتدای این دولت عددی ناچیز بود که خوشبختانه افزایش یافته و تلاش ها بر این است که تا آخر سال جاری این رقم فراتر از عدد پیشبینی شده حرکت نماید.
وی با اشاره به اینکه رساندن توسعه ارتباطات از ۱۰ درصد به ۵۰ یا ۶۰ درصد کار پیچیده ای نیست، اضافه کرد: اما رساندن این رقم از ۹۰ درصد به ۱۰۰ درصد کار دشواری است.
آذری جهرمی افزود: نتیجه توسعه ارتباطات، عدالت ارتباطی است که از مصادیق عدالت اجتماعی به حساب می آید و در پدیده شیوع کرونا شاهد بودیم که خیلی از آموزش ها همچون اقتصاد، بانکداری، آموزش دانش آموزان، سرگرمی و خانه نشینی در بستر فضای مجازی محقق شد.
وی با اشاره به اینکه ترافیک ارتباطات ۱۵۰ درصد رشده کرده و ۲.۵ برابر شده است، خاطرنشان کرد: اگر بستر شبکه ملی روستاها فراهم نباشد عدالت برقرار نخواهد شد.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه دولت به دنبال تحول دیجیتال است، افزود: از نتایج این تحول شکوفایی اقتصاد دیجیتال است از طرفی ظرفیت اشتغال برای جوانان فراهم می شود و فساد برچیده خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ایرانسل در تحول دیجیتال پیشگام بوده است، بیان نمود: رمز موفقیت ایرانسل ایجاد فضای کسب وکار برای جوانان، پشتیبانی از استارت آپ ها و رشد اقتصاد دیجیتال کشور است.
وزیر ارتباطات "ایجاد بستر برای تولید محتوا و اصلاح نظام ترافیکی"، "حفاظت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و نرم افزارهای مدیریت برای والدین" و "اعطای بسته ویژه عیدانه این افتتاحیه به مردم روستاهای هدف" را سه پیشنهاد برای اجرایی شدن به مدیران ایرانسل گوشزد کرد.
منبع:

1399/03/26
23:32:46
5.0 / 5
2263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات