بررسی مسائل حوزه ارتباطات در مجلس

رضاخواه: چرا قماربازی آنلاین مجاز است؟

رضاخواه: چرا قماربازی آنلاین مجاز است؟ به گزارش آنی تل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواهان پیشگیری از قماربازی آنلاین و تراكنش های مالی در رابطه با آن شد.


به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، مجتبی رضاخواه در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات، اظهار نمود: چرا حریم خصوصی شهروندان به طور گسترده نقض می شود مگر نه این که ما نیازمند زیرساخت های قوی و مطمئن هستیم. موارد گوناگونی از نفوذ و دسترسی به داده ها وجود دارد.
وی افزود: درز اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام، انتشار اطلاعات گروهی از صیادان و ماهیگیران، اطلاعات برخی کاربران شرکت رجا، کاربران مخابرات، انتشار نامه های اداری شرکت هواپیمایی هما، اطلاعات پورتال پروازی هواپیمایی ماهان، انتشار اطلاعات کاربران سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، مشتریان بیمه ایران و ۵.۵ میلیون مشترک رایتل همچون اینهاست.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که وعده ایجاد یک میلیون شغل به کجا رسید؟، اظهار نمود: چرا قماربازی آنلاین مجاز است و تراکنش های مالی برای آن اتفاق می افتد.
رضاخواه افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید ۵۰ درصد شبکه ملی اطلاعات محقق شده است، اما مسئولین مرکز فضای مجازی میزان تحقق آنرا ۳۰ درصد عنوان می کنند. اجرای دولت الکترونیک به کجا رسید؟ چرا با تبادل ابتدایی اطلاعات بین بانک مرکزی و وزارت صمت از تخصیص نابجای ارز دولتی جلوگیری نشده؟ و مسئله قاچاق ترافیک دیتای کشور چرا اتفاق می افتد در حالیکه مردم برای ذره ذره آنها پول به اپراتورها پرداخت می کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: چرا کسب و کارهای اینترنتی تا این حد به پلتفرم های خارجی وابسته هستند تا جایی که در آبان ماه سال ۱۳۹۸ به علت فیلترینگ صدمه زیادی دیدند.1399/04/01
15:37:53
5.0 / 5
2351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات