سازمان فضایی ایران منتشر كرد؛

نقشه ماهواره ای مساحت سوخته ناشی از آتش سوزی های خرداد

نقشه ماهواره ای مساحت سوخته ناشی از آتش سوزی های خرداد آنی تل: سازمان فضایی ایران نقشه ماهواره ای از مساحت سطوح سوخته در كشور در خرداد را منتشر كرد؛ استان های واقع در كمربند زاگرس بیشترین میزان سطح سوخته را به خود اختصاص دادند.


به گزارش آنی تل به نقل از مهر، نقشه پراکندگی جغرافیایی از سطوح سوخته مربوط به آتش سوزی های خردادماه در کشور با بهره گیری از داده های ماهواره ای و فناوری سنجش از دور به دست آمده است. در این نقشه با بهره گیری از مساحت سطح سوخته استخراج شده از تصاویر ماهواره ای در خرداد ۱۳۹۹، وضعیت جغرافیایی این سطوح در سطح کشور نشان داده است.

همانطور که مشاهده می شود، استان های واقع در کمربند زاگرس خصوصاً استان های کهگیلویه و بویراحمد و فارس بیشترین میزان سطح سوخته را به خود اختصاص داده اند.
در همین حال اداره کل سنجش از دور سازمان فضایی ایران، اعلام نمود: بر طبق نقشه پیش بینی ریسک آتش سوزی روز چهارشنبه ۴ تیرماه، مطابق روزهای گذشته، ناحیه رویشی زاگرس حدودا بطور کامل و همین طور بعضی از استان های واقع در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز مانند تهران، البرز و قزوین در معرض ریسک بالای آتش سوزی قرار خواهند داشت. در همین حال ریسک بالای آتش سوزی استان های خراسان رضوی و شمالی را نیز تهدید خواهدنمود.


منبع:

1399/04/06
16:02:09
5.0 / 5
2342
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات