با خرید فیت بیت صورت می گیرد؛

تحقیقات جدید در مورد انحصارطلبی گوگل در اروپا

تحقیقات جدید در مورد انحصارطلبی گوگل در اروپا رگولاتوری های چند كشور اروپایی به دنبال تحقیقات تازه از گوگل هستند تا مشخص شود آیا این شركت با خرید فیت بیت اقدامی انحصارطلبانه و ناقض حریم شخصی انجام داده یا خیر.به گزارش آنی تل به نقل از ورج، گوگل سال قبل از خرید شرکت فیت بیت با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار اطلاع داد. فیت بیت به دلیل تولید مچ بندهای هوشمند ردگیری سلامت و برنامه ریزی فعالیتهای ورزشی شهرت دارد و مقامات اروپایی بیم دارند این خرید باعث انحصار جدی گوگل در زمینه تولید این محصول شود.
همچنین این نگرانی وجود دارد که خرید فیت بیت توسط گوگل باعث دسترسی و سوءاستفاده این شرکت از اطلاعات خصوصی میلیون ها خریدار مچ بندهای هوشمند این شرکت شود و با عنایت به سابقه سیاه گوگل در زمینه بهره گیری های تجاری و اطلاعاتی از داده های شخصی کاربران، معلوم نیست گوگل این دفعه با این اطلاعات چه می کند.
گوگل قصد داشت فرآیند خریداری فیت بیت را تا سال ۲۰۲۰ تکمیل کند. اما اعتراض ها به این شرکت و اعلام نگرانی ها سبب شده تا این روند به تأخیر بیفتد. پیش از این اتحادیه اروپا پرسش نامه ای ۶۰ صفحه ای را برای گوگل و چند رقیب فیت بیت ارسال کرده بود و از آنها خواسته بود تا در مورد سرنوشت این خرید بر بازار محصولات دیجیتال حوزه ورزش و سلامت اظهارنظر کنند.
رگولاتورهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا می گویند با دریافت پاسخ ها تا ۲۰ جولای در این حوزه تصمیم گیری می کنند و نتیجه نهایی را ظرف چهار ماه آینده اعلام خواهند کرد.


منبع:

1399/04/14
18:30:12
5.0 / 5
2533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات