در استرالیا؛

پیش بینی خطر آتش سوزی جنگلها با یك ابزار نقشه برداری تعاملی

پیش بینی خطر آتش سوزی جنگلها با یك ابزار نقشه برداری تعاملی آنی تل: مقامات ایالت كوئینزلند استرالیا می گویند یك ابزار نقشه برداری تعاملی تحت وب را طراحی نموده اند كه با بهره گیری از آن خطر وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی قابل پیش بینی است.به گزارش آنی تل به نقل از زد دی نت، ابزار مذکور هزینه های مقابله با آتش سوزی و نیز خسارات احتمالی وارده به زیرساخت های هر منطقه را در صورت وقوع آتش سوزی برآورد می کند و پس یک ابزار سیاست گذاری فناورانه برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی شمرده می شود.
ابزار مورد اشاره در اختیار شوراهای محلی قرار گرفته تا بتوانند مناطق جنگلی را که بیش از سایر مناطق در معرض آتش سوزی هستند شناسایی کنند و هزینه های مقابله با این چالش را به درستی برآورد کرده و برای مقابله با آن آماده شوند.
طراحی این ابزار با بهره گیری از داده های جغرافیایی و طبیعی که در طول ده سال جمع آوری شده اند، صورت گرفته و مبتنی بر اطلاعات خسارت ها و آتش سوزی هایی است که در ۲۲ هزار نقطه مختلف در حوزه های استحفاظی ۷۷ شهرستان رخ داده اند.
این ابزار تحت وب به مقامات محلی کمک می نماید تا زیرساخت ها و امکانات خودرا با صرف هزینه های منطقی برای مقابله با آتش سوزی در جنگل ها ارتقا دهند و پیش از بحرانی شدن شرایط آتش را مهار کنند. در دو سال قبل آتش سوزی های بی سابقه در مناطق جنگلی استرالیا به سبب گرمایش شدید زمین خسارات بی سابقه ای را به طبیعت و حیات وحش استرالیا وارد کرد.
البته ابزار مورد اشاره تنها برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها کاربرد ندارد و بعنوان مثال اطلاعات مربوط به لطمه های ناشی از سیل به جاده ها در یک دهه گذشته نیز در آن گنجانده شده است. اطلاعات این برنامه در آینده به روز خواهد شد.


منبع:

1399/04/28
13:43:25
5.0 / 5
2340
تگهای خبر: ابزار , اطلاعات , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات