روشی برای مقابله با از بین رفتن اطلاعات در حملات باج افزاری

روشی برای مقابله با از بین رفتن اطلاعات در حملات باج افزاری كم توجهی كاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و سیستم عامل موجب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود كه از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. بدین جهت پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای بهترین راه برای جلوگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارهاست.


به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، بدافزارهای باج گیر یا باج افزارها برنامه هایی هستند که جلوی دسترسی کاربران به سیستم را گرفته و برای برقرار کردن مجدد، دسترسی درخواست پول می کنند. کاربران فضای مجازی نادانسته بوسیله بدافزارهای آلوده، مانند دانلود نرم افزارهای کرک شده، بازی ها در معرض خطر قرار می گیرند که یکی از مطمئن ترین راه ها دریافت نرم افزارها از منابع معتبر و رسمی است.
معمولاً در مناسبت های خاص از جانب افراد نامعلوم که دارای هویت مجهول هستند و نفوذگر نامیده می شوند، با هدف سرقت اطلاعات محرمانه بوسیله پست الکترونیک و شبکه های اجتماعی لینک، ایمیل و فایل آلوده ارسال و با مهندسی اجتماعی از دریافت کننده پیام می خواهند تا روی آن کلیک کنند و به آسانی با اطلاعات به دست آمده مبادرت به اخاذی می کنند.
آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها و باج افزارها موجب از بین رفتن و یا گرو گرفتن اطلاعات مهم ذخیره شده در سیستم ها از طرف هکرها می شود. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی بوسیله باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، بوسیله توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی بوسیله هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که لطمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
بدین جهت پلیس فتا با اشاره به رایج ترین روش های آلوده شدن توسط باج افزارها هشدار می دهد که لازم است از دریافت فایل های اجرایی در شبکه های اجتماعی و اجرای فایل های ناشناخته و مشکوک پرهیز شود، برای اینکه ممکنست فایل دریافتی تحت عنوان کلیپ، عکس متناقض از پسوند عکس و کلیپ باشد که باید بوسیله آنتی ویروس شناسایی و پاک شود.
همین طور لازم است همیشه به اخطارهای احتمالی مرورگر و تجهیزات الکترونیکی خود توجه کرده و با دقت ویژه داشتن در به روزرسانی سیستم عامل و آنتی ویروس کامپیوتر و گوشی تلفن همراه، تجهیزات خودرا از ورود نفوذگران مصون بدارید. پشتیبان گیری از اطلاعات ذخیره شده به صورت دوره ای و نگهداری این اطلاعات پشتیبان در حافظه های جداگانه بهترین راه برای جلوگیری از بین رفتن آنها توسط بدافزارها و یا گرو گرفتن آنها از طرف باج افزارهاست.1399/05/10
23:49:27
5.0 / 5
2310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات