چین دیگر كارخانه دنیا نیست

چین دیگر كارخانه دنیا نیست آنی تل: شركت تامین كننده اصلی اپل و دهها غول فناوری دیگر با بیان این كه روزهای چین بعنوان كارخانه جهان به سبب جنگ تجاری به انتها رسیده، می خواهد زنجیره تامین خودرا بین بازار چین و آمریكا تقسیم كند.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، یونگ لیو، رئیس هیات مدیره "هون های پرسیژن اینداستری" که به فاکسکان مشهور است، اعلام نمود این شرکت در خارج از چین که پایگاه اصلی تولید دستگاههایی مانند گوشی آیفون و کامپیوتر های شخصی دل و نینتندو سوییچ است، به تدریج ظرفیت تولید بیشتری اضافه خواهدنمود. سهم تولید در خارج از چین حالا ۳۰ درصد در مقایسه با ۲۵ درصد در ژوئن گذشته است.

رییس فاکسکان در زمان اعلام نتایج مالی شرکتش به خبرنگاران اظهار داشت: این ظرفیت با اقدام این شرکت برای انتقال تولید بیشتر به جنوب شرقی آسیا و سایر مناطق برای اجتناب از روبرو شدن با افزایش تعرفه های آمریکا مقابل کالاهای ساخت چین، افزایش پیدا خواهدنمود.

لیو اظهار داشت: مهم نیست هند، جنوب شرقی آسیا یا آمریکا باشد، یک اکوسیستم تولید در هر منطقه وجود خواهد داشت و بااینکه چین همچنان نقش مهمی در امپراطوری تولید فاکسکان ایفا می کند اما روزهای این کشور بعنوان کارخانه جهان به انتها رسیده است.

تشدید تنشهای تجاری میان واشنگتن و پکن تولیدکنندگان دستگاه را واداشته پایگاه تولید خودرا متنوع کنند و لیو سال قبل اعلام نمود آیفون که ارزشمندترین محصول اپل است در صورت ضرورت می تواند خارج از چین تولید شود. این دو کشور به مذاکرات تجاری ادامه می دهند اما اظهارات رئیس فاکسکان نشان میدهد که زنجیره تامین دستگاههای الکترونیکی که در چین متمرکز شده بود در بلندمدت به نقاط دیگر پخش خواهد شد.

این شرکت تایوانی درآمد خالص بهتر از حد انتظار ۷۷۸ میلیون دلار را برای سه ماهه منتهی به ژوئن اعلام نمود که به کمک تقاضای فزاینده برای آی پد و مک بوک حاصل شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فاکسکان در حال متحول کردن کارهای چین محور خود است و یکی از شرکای مونتاژ اپل است که می خواهد فعالیتهایش را در هند توسعه دهد و با این مبادرت به گسترش حضور سازنده آیفون در این کشور که ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت دارد و خارج کردن قسمتی از زنجیره تامین این شرکت آمریکایی از چین کمک می نماید.

رقبای چینی هم چالش فزاینده ای برای فاکسکان به وجود آورده اند. شرکت "لوکس شیر پرسیژن اینداستری" بعد از قراردادی که در ژوییه برای خرید کارخانه تولید گوشی اپل از شرکت ویسترون کورپ امضا کرد، اولین تولیدکننده چینی آیفون خواهد شد. بااینکه فاکسکان همچنان سفارش برای تولید مدل های گرانتر آیفون را حفظ خواهدنمود اما لوکس شیر با ورود به حوزه تولید مدل های میانی آیفون، قسمتی از سهم بازار این شرکت را تصرف می کند.

منبع:

1399/05/23
15:33:56
5.0 / 5
2129
تگهای خبر: آیفون , اپل , الكترونیك , پیام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات