تغییر جدید موتور جست و جوی گوگل در آستانه انتخابات آمریكا

تغییر جدید موتور جست و جوی گوگل در آستانه انتخابات آمریكا به گزارش آنی تل موتور جست و جوی گوگل گزینه تكمیل خودكار پیشنهادهای جست و جوی مربوط به نامزدها و انتخابات ریاست جمهوری آمریكا را غیرفعال می كند.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، گوگل اعلام نمود در قابلیت تکمیل اتوماتیک برای جست و جوی اینترنت در آستانه انتخابات نوامبر تغییراتی می دهد.

قابلیت تکمیل خودکار بر اساس آنچه کاربر در کادر جست و جو وارد می کند، کلمه های جست و جوی احتمالی را پیشنهاد می دهد. گوگل در یک پست وبلاگ اعلام نمود در حال حذف بعضی از پیشنهادهایی است که امکان دارد بعنوان جانبداری از حزب یا نامزد خاصی دیده شوند. همینطور این موتور جست و جو واژه های جست و جوی پیشنهاد که امکان دارد بعنوان مطرح شدن ادعا در باره مشروعیت روند انتخابات تفسیر شوند را حذف خواهد نمود.

طبق اعلام گوگل، پیشنهادهای جست و جو مانند "شما می توانید تلفنی رای دهید" یا "شما نمی توانید تلفنی رای دهید" یا "چه کسی به کدام حزب یا نامزد کمک مالی می کند" در قابلیت تکمیل اتوماتیک نمایش داده نخواهند شد.

دیوید گراف، مدیر استانداردها و خط مشی جهانی گوگل در یک رویداد مطبوعاتی آنلاین به خبرنگاران اظهار داشت: پیشبینی های جست و جوی بی ضرر هم امکان دارد تحت سیاست جدید این شرکت، مسدود شوند. گوگل احتیاط بالایی را در پیش می گیرد تا مانع از ظاهر شدن اطلاعات بد از راه جست و جوی پیشنهادی شود.

گوگل و شبکه های اجتماعی شامل توییتر و فیسبوک تحت فشار فزاینده ای برای متوقف کردن انتشار اطلاعات نادرست در پلتفرمشان قرار دارند. در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، هر سه شرکت سیاست هایی را اعمال کرده اند تا انتشار اطلاعات گمراه کننده یا نادرست را محدود کنند.

همزمان با تصمیم جدید گوگل، توییتر هم اعلام نمود محدودیت هایی را در مورد پست های مربوط به انتخابات شامل توییت های ادعای پیروزی یک نامزد قبل از اعلام نتایج انتخابات یا کوشش برای مختل کردن روند انتقال قدرت را اعمال خواهد نمود.

فیس بوک هم سیاست های محدودکننده در مورد پست های مربوط به انتخابات و همینطور تبلیغات انتخاباتی در هفته قبل از انتخابات را اعلام نموده است و پست هایی که ادعا می کنند در فرایند انتخابات تخلف صورت گرفته یا رای دهندگان به کووید ۱۹ مبتلا شده اند را حذف خواهد نمود.

بر اساس گزارش وبسایت ان پی آر، غول های فناوری همینطور در حال مقابله با اطلاعات نادرست و گمراه کننده درباره پاندمی کووید ۱۹ هستند.

منبع:

1399/06/23
22:18:43
5.0 / 5
1771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات