خنك كردن پایگاههای داده با انتقال به زیر آب دریا جواب داد

خنك كردن پایگاههای داده با انتقال به زیر آب دریا جواب داد خنك كردن پایگاه های داده یكی از چالش های شركت های فناوری است و مایكروسافت با انتقال یك پایگاه داده به زیر آب دریا تجربه موفقی دراین زمینه داشته است.به گزارش آنی تل به نقل از نیواطلس، مایکروسافت پس از انتقال آزمایشی یک پایگاه داده خود به عمق آب های دریا برای مدت دو سال از آن بعنوان یک تجربه موفق یاد کرده است.
با این کار می توان از آب دریا بعنوان یک خنک کننده طبیعی و بدون هزینه بهره برد و دیگر نیازی به استفاده از سیستم های پرهزینه و پرسروصدا برای خنک کردن پایگاه های داده نخواهد بود.
طرح مایکروسافت برای انتقال پایگاه های داده به زیر آب دریا ناتیک نام گرفته و نخستین بار بطور آزمایشی برای مدت سه ماه در سال ۲۰۱۵ در سواحل کالیفرنیا اجرا شد. سپس در اوایل سال ۲۰۱۸ این طرح به شکلی گسترده تر در جزایر اورکنی اسکاتلند به اجرا درآمد.
پایگاه داده مورد اشاره به مدت دو سال در عمق دریا باقی ماند و حالا جهت بررسی به سطح زمین بازگردانده شده است. این پایگاه داده در یک کانتینر ۱۲ متری قرار گرفت و در عمق ۳۶ متری دریا نصب گردید. این پایگاه داده متشکل از ۸۶۴ کامپیوتر سرور بود. درون این کانتینر بجای اکسیژن از نیتروژن خشک پر شده بود و سرورها تنها با آب دریای پمپاژ شده خنک می شدند.
پایگاه داده مورد اشاره با بهره گیری از این روش از رطوبت، شوک، ضربه، دستکاری و هرگونه خرابکاری در امان ماند و مایکروسافت به سبب موفق بودن این تجربه می خواهد آنرا در آینده به روشی گسترده تر تکرار کند.

1399/06/27
01:13:49
5.0 / 5
2194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات