تولید كننده نرم افزار آزمایش بالینی واكسن آكسفورد هك شد

تولید كننده نرم افزار آزمایش بالینی واكسن آكسفورد هك شد یك شركت آمریكایی كه نرم افزار مخصوص پردازش آزمایش های بالینی را تولید می كند، با حمله باج افزار روبرو شده است. در آزمایش بالینی واكسن كووید۱۹ آكسفورد هم از این نرم افزار استفاده شده است.به گزارش آنی تل به نقل از دیلی میل، تولید کننده یک نرم افزار مخصوص که الان در آزمایش بالینی چند واکسن کووید۱۹ به کار می رود، با حمله باج افزار روبرو شده است.
این شرکت که «ای ریسرچ تکنولوژی» (eResearch Technology) نام دارد، دو هفته قبل متوجه این حمله سایبری شد. هنگامیکه کارمندان شرکت نتوانستند به اطلاعات دسترسی یابند، متوجه شدند هدف یک حمله باج افزاری قرار گرفته اند.
البته اطلاعات داوطلبان آزمایش بالینی واکسن ها به خطر نیفتاده اما به قول مشتریان شرکت، محققان مجبور شده اند وضعیت داوطلبان را روی کاغذ ثبت کنند.
شرکت IQVIA یکی از پیمانکارانی که اطلاعات آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹ دانشگاه آکسفورد را مدیریت می کند و بریستول میرز اسکوییب (کنسرسیومی متشکل از چند شرکت که مشغول توسعه یک تست سریع برای تشخیص ویروس کرونا است) از مشتریان «ای ریسرچ تکنولوژیز» هستند.
البته این شرکت اعلام نکرده چند تعداد آزمایش بالینی تحت تأثیر این حمله باج افزاری قرار گرفته اند اما نرم افزار مذکور برای آزمایش داروهای مختلف در سرتاسر اروپا، آسیا و آمریکای شمالی به کار می رود.


منبع:

1399/07/13
21:58:00
5.0 / 5
1611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات