گوگل اخطار مخصوص ناشنوایان عرضه كرد

گوگل اخطار مخصوص ناشنوایان عرضه كرد به گزارش آنی تل گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای كاربران ناشنوا عرضه كرده كه در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ اخطار آتش سوزی، به كاربر اخطار می دهد.در وبه گزارش آنی تل به نقل از دیلی میل، گوگل برای کاربران ناشنوا خصوصیت جدیدی در اندروید اضافه کرده که درصورت بازماندن شیر آب، پارس کردن سگ یا به صدار درآمدن زنگ اخطار آتش سوزی، آنها را آگاه کند.
کاربران به وسیله نوتیفیکیشن هایی که روی نمایشگر ظاهر می شود، ویبره موبایل یا روشن شدن فلش دوربین چنین پیام هشداری را دریافت می کنند.
هرچند گوگل اعلام نموده این «نوتیفیکیشن های صوتی»(Sound Notifications) برای کاربران ناشنوا طراحی شده اند، اما برای افرادی که هدفون استفاده می نمایند یا حواسشان پرت است، هم کاربردی هستند.
«نوتیفیکیشن های صوتی» با استفاده از ماشین یادگیری توسعه یافته اند و از میکرفون موبایل برای اشناسایی سروصداهای مختلف همچون گریه نوزاد، صدای فریاد، جریان آب، زنگ اخطار آتش سوزی، آژیرهای مختلف، ضربه به در و صدای زنگ تلفن استفاده می نمایند.
کاربر می تواند اصواتی را انتخاب و برای آنها پیام اخطار دریافت کند. البته شیوه دریافت پیام اخطار هم توسط کاربر قابل تنظیم است. همینطور گوگل تاکید دارد این توانایی سروصدای پس زمینه یا محتورات افراد را ارسال نمی کندو تمام اصوات در دستگاه پردازش می شوند.
قابلیت مذکور علاوه بر موبایل های اندروید، روی ساعتهای هوشمند مجهز به Wear OS هم فعال می شود.

1399/07/20
14:48:15
5.0 / 5
1887
تگهای خبر: اندروید , پیام , تلفن , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات