ارزش شركت های فناوری چینی ۲۹۰ میلیارد دلار آب رفت

ارزش شركت های فناوری چینی ۲۹۰ میلیارد دلار آب رفت غولهای فناوری چینی از گروه علی بابا هولدینگ گرفته تا تنسنت هولدینگز حدودا 290 میلیارد دلار از ارزش بازارشان را در مدت دو روز فروش وحشت زده سرمایه گذاران از دست دادند.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، ارزش سهام شرکت های فناوری چینی به دنبال انتشار مقررات چین برای محدود کردن نفوذ رو به رشد غولهای بخش اینترنت و تلاش سرمایه گذاران برای ارزیابی گستردگی اقدامات دولت، ریزش پیدا کرده است. شاخص فناوری هانگ سنگ در هنگ کنگ روز چهارشنبه بیش از شش درصد ریزش کرد و ریزش دو روز گذشته را به ۱۱ درصد رساند.

پکن برخلاف نگاهی که تا حالا داشت، روز سه شنبه مقرراتی را بمنظور مقابله با شیوه های انحصارگرایانه در صنعت اینترنت رونمایی نمود.

این مقررات تنها یک هفته بعد از اقدام چین در اعمال محدودیتهای جدید درباب فاینانس و در نتیجه متوقف شدن عرضه اولیه ۳۵ میلیارد دلاری سهام شرکت فین تک آنت گروپ اعلام شدند. توقف پروسه عرضه اولیه سهام آنت گروپ مانع رویای جک ما، موسس میلیاردر آن برای تسلط بر فاینانس آنلاین شد. همین طور این مقررات در آستانه مناسبت فصل خرید معروف به روز مجردها در چین اعلام شدند. این رویدادی است که جک ما یک دهه پیش ابداع کرد و الان به بزرگترین فرصت خرید سالانه چین تبدیل گشته است.

ژان هائو از شرکت حقوقی آنجی در این زمینه اظهار داشت: غولهای فناوری چین ناچارند در مدل های کسب و کارشان بازبینی کنند. فلسفه شرکت های اینترنتی این است که برنده، صاحب همه چیز می شود و به خصوص برای اپراتورهای پلت فرم به مفهوم داشتن ترافیک بالاتر کاربران و ساخت اکوسیستمهایی است که مشابه یکدیگر هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت شی جین پینگ، رئیس جمهور چین محدود کردن نفوذ شرکت های خصوصی را هدف گرفته که به موتور اصلی رشد اقتصاد کشور تبدیل گشته اند. با وجود برخوردهای گاه به گاه در حوزه های مختلف از بازی موبایل گرفته تا کالاهای جعلی آنلاین، شرکت هایی مانند علی بابا و تنسنت تا حالا برای خرید و سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید آزاد بودند و به حامیان اصلی استارتاپهای برجسته تبدیل شدند و همزمان امپراطوریهایی را بنا کردند که حالا سرتاسر تجارت الکترونیکی، فاینانس دیجیتال، شبکه اجتماعی و سرگرمی را احاطه است.

منبع:

1399/08/22
20:18:32
5.0 / 5
1241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات