با رد درخواست زد تی ای؛

آمریكا كماكان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست

آمریكا كماكان غول مخابراتی چین را تهدید امنیت ملی دانست كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا اعلام نمود كماكان شركت مخابراتی زد تی ای چین را تهدید امنیت ملی تلقی می كند و درخواست طرف چینی را برای تجدیدنظر دراین زمینه رد كرد.به گزارش آنی تل به نقل از الجزیره، این تصمیم سبب می شود که زد تی ای نتواند با شرکت های آمریکایی هیچ نوع تبادل کاری و تجاری داشته باشد و امکان فعالیت در ایالات متحده را نیز از دست بدهد.
زد تی ای با ارسال دادخواستی برای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا از آن خواسته بود تا در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و آنرا تهدید امنیت ملی تلقی نکند. این کمیسیون نخستین بار در ژوئن گذشته تصمیم خودرا دراین زمینه اعلام نموده بود و علاوه بر زد تی ای، هواوی را نیز تهدید امنیت ملی دانسته بود.
دولت ایالات متحده یک سوبسید ۸.۳ میلیارد دلاری را برای خرید تجهیزات مخابراتی ضروری توسط شرکت های آمریکایی در نظر گرفته که با این تصمیم زد تی ای و هواوی از بازار پردرآمد مذکور محروم می شوند. هدف از اختصاص این سوبسید ایجاد پوشش مخابراتی و اینترنتی پرسرعت و باکیفیت در نقاط دورافتاده روستایی آمریکا بوده است.
به نظر می رسد تداوم تنش های سیاسی و اقتصادی میان آمریکا و چین سبب شود تا مواضع خصمانه دولت ایالات متحده ضد شرکت های بزرگ چینی ادامه یابد. آجیت پای رئیس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این تصمیم را گامی مهم برای حفاظت از شبکه های ارتباطی آمریکا در مقابل خطرات امنیتی دانسته است.

1399/09/05
13:12:39
5.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات