انجمن ملی روابط كار آمریكا:

گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی كاركنان متهم شد

گوگل به جاسوسی و اخراج غیرقانونی كاركنان متهم شد به گزارش آنی تل بر مبنای اعلام انجمن ملی روابط كار آمریكا، گوگل با نقض قوانین كار ایالات متحده از كاركنانی كه قصد اخراج آنها را داشته جاسوسی كرده تا بر دامنه اتهامات آنها بیفزاید.به گزارش آنی تل به نقل از ورج، کارکنان اخراجی از گوگل افرادی بوده اند که اعتراضات مسالمت آمیز بر ضد سیاست های این شرکت را سازماندهی کرده بودند. برخی از این افراد اخراجی شکایاتی را در انجمن ملی روابط کار آمریکا به ثبت رسانده اند و مبحث توسط این انجمن علنی شده است.
در صدر این معترضان دو کارمند سابق گوگل به نامهای لورنس برلند و کاترین اسپایرز قرار دارند که هر دو در اواخر سال ۲۰۱۹ از گوگل اخراج شدند. برلند اعتراض بر ضد همکاری گوگل با شرکت مشاوره ای آر آی آی را سازماندهی کرد. این شرکت به دلیل فعالیت بر ضد تلاشهای اتحادیه های کارمندی و کارگری آمریکا شهرت دارد. اسپایرز هم سازماندهی اعتراضات بر ضد این شرکت در فضای مجازی را بر عهده داشت.
انجمن ملی روابط کار آمریکا در بیانیه خود در این حوزه تصریح کرده که اقدام گوگل در این حوزه غیرقانونی بوده و به معنای انتقام گیری است. گوگل با نقض قوانین کار ایالات متحده از کارکنانی که قصد اخراج آنها را داشته جاسوسی کرده تا بر دامنه اتهامات آنها بیفزاید.
انتظار می رود رسیدگی قضائی به این شکایات ظرف هفته های آینده آغاز شود و در صورت شکست گوگل در دادگاه این شرکت موظف به استخدام مجدد افراد اخراجی و پرداخت حقوق به آنها بابت مدت بیکاری آنهاست.
گوگل پیش از این به دلیل پرداخت ۹۰ میلیون دلار پول به اندی روبین مدیر ارشد خود پس از اخراج از این شرکت به دلیل آزار جنسی ده ها کارمند زن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. این اقدام گوگل سبب یک اعتراض عمومی ۲۰ هزار نفری بر ضد این شرکت شد.
تصمیم گوگل برای همکاری با وزارت دفاع آمریکا بر سر یک طرح هوش مصنوعی برای ارتقای قابلیت های پهپادهای نظامی پنتاگون به منظور انجام حملات هوایی هم به اعتراضات گسترده انجامید. در سال ۲۰۱۸ بیشتر از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با تنظیم دادخواستی آنلاین خواهان تغییر تصمیم گوگل در این حوزه شدند.

1399/09/13
19:58:53
5.0 / 5
1291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات