گوگل به جاسوسی از كارمندانش متهم شد

گوگل به جاسوسی از كارمندانش متهم شد سازمان فدرال برد ملی روابط کارگری آمریکا (NRLB) با تنظیم شکایتی مقابل گوگل، این شرکت فناوری را به نقض قوانین گوناگون نیروی کار در جریان سرکوبی کارهای کنشگری کارمندانش در سال قبل متهم کرد.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، در شکایت این سازمان آمده است گوگل عملا از کارمندانش جاسوسی و سپس کارمندانی که در کارهای کنشگری دست داشته اند را بازجویی و آنها را اخراج کرده است.

همچنین این شرکت قوانینی را به اجرا گذاشته که مانع دسترسی کارمندانش به تقویمهای دیگران بدون هدف کاری می شود و محدودیت ۱۰۰ نفره را برای تعداد کارمندانی که می توانند به رویدادهای تقویم دسترسی داشته باشند را اعمال کرده است.

لورنس برلند و کاترین اسپایرز دو نفر از کارمندان گوگل هستند که اواخر سال قبل به سبب دست داشتن در فعالیت کنشگری از این شرکت اخراج شدند و در این شکایت از آنها نام برده شده است.

گوگل اواخر سال قبل این دو نفر را به نقض سیاستهای امنیت دیتا متهم و به قرارداد آنها خاتمه داد. برلند به سبب دسترسی به تقویم کارمندان دیگر در زمان سازماندهی تلاشها برای اعتراض مقابل همکاری گوگل با یک شرکت ضد اتحادیه ای اخراج شد. سازمان NRLB این اقدام گوگل را اشتباه می داند.

اسپایرز هم یک مهندس امنیتی در گوگل بود که یک نوتیفیکیشن را طراحی نموده بود که هر زمان کارمندان از وب سایت IRI بازدید می کردند، به آنها اعلام می کرد حق دارند در کارهای اعتراضی شرکت نمایند. سازمان NRLB اخراج وی را غیرقانونی اعلام نموده است.

برلند در اطلاعیه ای اعلام نمود این شکایت روشن می کند که کارکنان حق دارند درباره مسائل مربوط به اخلاق تجارت و ترکیب مدیریت صحبت کنند. یافته اخیر در زمانی که می بینیم شماری از میلیاردرهای فناوری قدرتشان در کنترل زندگی و کارمان را مستحکمتر کرده اند، قابل توجه است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار نمود: گوگل همیشه برای پشتیبانی از فرهنگ بحث درون سازمانی کار کرده است و ما اعتماد بالایی به کارمندانمان داریم.
1399/09/16
13:01:52
5.0 / 5
1087
تگهای خبر: امنیت , پشتیبانی , پیام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات