كاهش ۴۰ درصدی صدمه پذیری های خطرناك به IP ها

كاهش ۴۰ درصدی صدمه پذیری های خطرناك به IP ها به گزارش آنی تل اطلاع رسانی به مالکان IPها در خصوص صدمه پذیری های دارای درجه خطر بالا و خطرناک بر مبنای امکانات سپر دفاعی دژفا، سبب کاهش حدودا ۴۰ درصدی این صدمه پذیری ها در شش ماه منتهی به آبان شده است.


به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت پاسخگویی به رخدادهای فضای تبادل اطلاعات و ایجاد مراکز پاسخگویی به حوادث فضای مجازی که در اغلب کشورها تحت عنوان مراکز CERT انجام شده است، مرکز ماهر بعنوان CERT ملی ایران در سال ۱۳۸۷ ایجاد و در سطح ملی فعالیت گسترده ای را برای پیشگیری و مقابله با حوادث فضای تبادل اطلاعات به عهده دارد.
این مرکز در حوزه فعالیتهای امداد و واکنشی موظف به رسیدگی فوری به حوادث فضای مجازی بر مبنای درخواست سازمان ها است. همینطور در حوزه فعالیتهای پیشگیرانه هم این مرکز وظیفه دارد تا به عرضه هشدارها، اعلانات، مخاطرات و ضعف های سامانه ها در سطح ملی و انتشار بسته های راهنما برای مقاوم سازی سامانه ها بپردازد.
بر مبنای امکانات سپر دفاعی دژفا، فضای IP کشور نسبت به صدمه پذیری های دارای درجه خطر بالا و خطرناک به صورت مستمر رصد می شود. در شش ماه اخیر حدود ۱۹ هزار و ۳۰۰ اخطار مختلف به مالکان IPها ارسال شده است. این اطلاع رسانی سبب کاهش حدودا ۴۰ درصدی این صدمه پذیری ها در شش ماه منتهی به آبان شده است.
نمودار زیر این مسئله را نشان داده است. مجموع صدمه پذیری های مهم کشف شده در رصد فضای IP کشور توسط سامانه های مرکز ماهر در سال ۱۳۹۹ به تفکیک ماه در جدول زیر آمده است.

1399/09/16
20:52:20
5.0 / 5
1134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات