تحقیقات جدید فاش كرد؛

گوگل میزبان تبلیغات گرانفروش می شود

گوگل میزبان تبلیغات گرانفروش می شود تحقیقات یک شبکه خبری نشان میدهد گوگل تبلیغاتی را منتشر می کند که برای انجام خدمات غیررسمی وب سایت های دولتی مبلغ کلانی از مشتریان دریافت می کنند.به گزارش آنی تل به نقل از دیلی میل، تحقیق جدید شبکه خبری بی بی سی نشان میدهد گوگل تبلیغاتی برای ارائه خدمات دولتی غیر رسمی (مانند درخواست ویزا) در پلت فرم خود منتشر می کند که مبالغ گزافی از مشتریان دریافت می کنند.
این موتور جستجوی اینترنتی تبلیغات سرویس هایی نمایش می دهد که تا ۵۰ پوند برای تغییر آدرس روی گواهینامه دریافت می کنند. این درحالی است که در وب سایت رسمی دولت این کار بطور رایگان انجام می شود.
ثبت درخواست در سیستم الکترونیکی مجوز سفر آمریکا (ESTA) در وب سایت رسمی دولت ۱۰پوند (۱۴ دلار) هزینه دارد. اما گوگل مرتباً به تبلیغاتی اجازه انتشار می دهد که بیش از ۵۸ پوند (۸۰ دلار) برای این کار دریافت می کنند.
تبلیغات گوگل، خدمات غیر رسمی مختلفی نمایش می دهند که شامل ثبت درخواست در ESTA، ESTA آمریکا، ETAکانادا، ویزا کانادا، ویزا استرالیا، تجدید گواهینامه رانندگی وتغییر آدرس گواهینامه می شود.
این درحالی است که تبلیغات برای خدمات غیررسمی فروش اسناد دولتی خلاف قوانین گوگل است. همین طور به نوشته بی بی سی گوگل در سال ۲۰۱۸ تبلیغات برای انجام خدمات دولتی از طرف طرف سوم که بیش از وب سایت های رسمی هزینه دریافت می کنند را ممنوع کرده است.
تبلیغ کنندگان هزینه ای به گوگل می پردازند تا آگهی های آنان را در بالای نتایج جستجو نشان دهد.
آنها درخواست مشتری را بررسی می کنند و اسناد دولتی را در ازای پرداخت وجه به او بر می گردانند. در حقیقت آنها کار غیرقانونی انجام نمی دهند اما با سواستفاده از مشتریان به سودآوری کلانی دست می یابند. تعدادی از شرکتها بیش از ۵ برابر کارمزد وب سایت های رسمی از مشتریان خود هزینه دریافت می کنند.
مارتین لوئیس مؤسس وب سایت «Money Saving Expert» در این زمینه می گوید: این شرکتها پول مشتری را سرقت نمی کنند آنها هزینه برای خدمتی دریافت می کنند که هیچ توجیهی ندارد.

1400/02/16
17:51:02
5.0 / 5
540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1401)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات