تشكر وزیر ارتباطات از ایرانسل برای اجرای پروژه های ارتباطی فارس

تشكر وزیر ارتباطات از ایرانسل برای اجرای پروژه های ارتباطی فارس آنی تل: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایرانسل برای اجرای پروژه های ارتباطی در استان فارس تشکر کرد.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، مهندس محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز دوشنبه، هفتم تیر ماه ۱۴۰۰، در آیین افتتاح پروژه های ارتباطی استان فارس، در محل استانداری این استان، اظهار داشت: ایرانسل در پوشش روستایی استان فارس، تلاش زیادی کرد. از ایرانسل تقدیر و تشکر می کنم به خاطر کارهای بسیار بزرگی که انجام شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همین طور اشاره کرد: همانطور که ۵G در شیراز توسط ایرانسل راه افتاد، سایر پروژه ها و خدمات ارتباطی نوین نیز باید در شیراز راه اندازی شود. آذری جهرمی همین طور از افتتاح سایت نسل پنجم ایرانسل در حرم حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز، در آینده ای نزدیک آگاهی داد. پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و استاندار فارس، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت. شیراز بعد از تهران، دومین شهر ایران بود که توسط ایرانسل، صاحب فناوری نسل پنج تلفن همراه شد. در این مراسم که مهندس عنایت الله رحیمی استاندار فارس، دکتر سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری و مهندس مهرداد ترابیان مجری توسعه ی ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و نیز شماری از مدیران و فعالان ارتباطی استان بصورت حضوری و آنلاین حضور داشتند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی ارتباط تصویری آنلاین با نماینده‌ی ایرانسل مستقر در روستای «کره داشی» شهرستان فیروزآباد استان فارس، سایت ارتباطی این روستا را به نمایندگی از سایر سایت های ارتباطی روستایی ایرانسل در استان فارس، افتتاح نمود.
در این ارتباط آنلاین، با حضور مهندس حسین آرگیو فرماندار فیروزآباد و مدیران منطقه ای ایرانسل، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از استماع گزارشی از دستاوردها و روند توسعه ی ارتباطات روستایی و محرومیت زدایی ارتباطی در منطقه، سایت ارتباطی روستای «کره داشی» را به نمایندگی از سایر سایت های ارتباطی روستایی ایرانسل در استان فارس افتتاح نمود و این روستاها، تحت پوشش اینترنت پرسرعت همراه (۳G و ۴G) ایرانسل قرار گرفتند. در این آیین، در مجموع ۱۸ سایت جدید روستایی ایرانسل که پوشش ارتباطی ۳۹ روستا را تامین می کنند، افتتاح شدند. از این سایت ها، ۶ سایت از محل اعتبارات ایرانسل و ۱۲ سایت نیز از محل سهم پروژه «خدمات عمومی اجباری» یا USO (Universal Services Obligation) از درآمد اپراتورها، توسط ایرانسل اجرا شد و به بهره برداری رسید. همین طور ۴۴ سایت شهری و ۴۴ سایت جاده ای ایرانسل نیز در این مراسم توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افتتاح شدند. در آخرین گزارش رسمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پوشش اینترنت پرسرعت روستایی، با عنوان «طرح توسعه ی زیرساخت خدمات الکترونیکی روستایی»، ایرانسل نزدیک به سه برابر (۲.۹۲ برابر) بیشتر از اپراتورهای دیگر تلفن همراه، دارای پوشش شبکه‌ی اینترنت پرسرعت همراه (۳G و ۴G) روستایی است.


منبع:

1400/04/08
12:30:55
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1400)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات