نفوذ هكرها به دستگاه های هوشمند

نفوذ هكرها به دستگاه های هوشمند آنی تل: تحقیقی جدید نشان داده اند كه هكرها از طریق بلوتوث به دستگاه های هوشمند نفوذ كرده و اطلاعات آنها را فاش می نمایند. آنها از این طریق طی ۱۰ ثانیه، بدافزاری را در دستگاه ها انتقال می دهند.به گزارش آنی تل به نقل از انگجت، طبق یك گزارش جدید چنانچه كاربران بلوتوث موبایل های خود را روشن نگه دارند در برابر حمله ویروس هایی به نام Blue borne قرار خواهند گرفت. این ویروس از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل می شود.
هكرها به وسیله این ویروس علاوه بر كنترل دستگاه های كاربران، به اطلاعات و شبكه های كاربر دسترسی می یابند. آنها حتی می توانند طی ۱۰ ثانیه بدافزاری را به دستگاه ها منتقل كنند.
طبق گزارش Blue Borne تهدیدی جدی برای تمام دستگاه های موبایل، رایانه دسك تاپ و به طور كل دستگاه های هوشمند با سیستم های عامل اندروید،iOS و ویندوز است.
به گفته كارشناسان امنیت سایبری هكرها می توانند به دستگاه های فرد متصل شده و بدافزار ارسال كنند. همچنین برخلاف حملات سایبری معمول در این روش نیازی به دانلود فایل ویروسی نیست.
در این حمله، نخست هكرها دستگاه هایی را ردیابی می كنند كه بلوتوث آنها روشن است. سپس به آدرس كنترل آن(MAC address) دسترسی می یابند. با استفاده از این روش می توان سیستم عامل را تعیین كرده و بدافزار منطبق برآن را به كار گرفت.
این در حالی است كه متاسفانه اقدامات امنیتی كنونی مانند مدیریت اطلاعات موبایل، دیوارهای امنیتی و راه حل های مربوط به امنیت شبكه برای مقابله این ویروس طراحی نشده اند.
بنابراین به گفته كارشناسان هم اكنون تنها راه مقابله با چنین ویروسی، خاموش كردن بلوتوث و استفاده از آن در زمان نیاز و كوتاه مدت است.
 

1396/06/25
13:54:00
5.0 / 5
5441
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات