شكایت اروپایی ها مقابل واتساپ

شكایت اروپایی ها مقابل واتساپ آنی تل: واتساپ با یک سلسله شکایتهای سازمان مصرف کننده اروپایی و سایرین بر سر آپدیت سیاست حریم خصوصی روبرو شد که موجب برانگیخته شدن اعتراض جهانی و کوچ برخی از کاربران به اپلیکیشنهای رقیب تلگرام و سیگنال شده است.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، گفته می شود این تغییرات مربوط به پیامهایی است که کاربران به شرکتها ارسال می کنند و شامل مکالمات شخصی آنها نمی گردد. سیاست حریم خصوصی جدید واتساپ از ۱۵ ماه مه به اجرا درآمد و اجازه می دهد این اپلیکیشن اطلاعات کاربران را با فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارد. این تغییرات قرار بود ابتدا در فوریه اجرائی شود اما در پی انتقاد گسترده کاربران واتساپ از تغییرات جدید و این ادعا که واتساپ مقرر است اطلاعات شخصی کاربران را با فیسبوک – شرکت مادر خود – به اشتراک بگذارد، این سرویس پیامرسان تصمیم گرفت بروزرسانی سیاست حریم خصوصی را به مدت سه ماه تا اواسط ماه مه به تاخیر بیاندازد.

سازمان مصرف کننده اروپایی (BEUC) و هشت عضو آن از این تغییرات انتقاد کرده و شکایتی را به کمیسیون اروپایی و شبکه اروپایی مقامات مصرف کننده تنظیم و اعلام نموده اند واتساپ به شکل غیرمنصفانه کاربران را برای پذیرش سیاستهای جدید تحت فشار قرار داده است.

این گروه ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند: محتوای نوتیفیکیشنها، ماهیت آنها، زمان بندی ارسال و تکرارشان برای کاربران، مصرف کنندگان را تحت فشار قرار داده و آزادی حق انتخاب آنها را تضعیف کرده است. بدین سان اقدام واتساپ نقض دستورالعمل اتحادیه اروپا درباب شیوه های تجاری غیرمنصفانه بوده است.

شاکیان اعلام نمودند واتساپ موفق نشده است به زبان شفاف و قابل فهم، ماهیت این تغییرات را توضیح دهد. این ابهام نقض قانون مصرف کننده اتحادیه اروپاست که شرکتها را وادار می کند از شرایط قراردادی و ارتباطات تجاری واضح و روشن استفاده کنند.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه ها از شبکه اروپایی مقامات مصرف کننده و مقامات حفاظت از داده اتحادیه اروپا خواستند برای پرداختن به این نگرانیهای حریم خصوصی و حقوق مصرف کننده با یکدیگر همکاری کنند.
سرویس پیامرسان واتساپ ابتدا اعلام نموده بود کاربرانی که با سیاست حریم خصوصی جدید موافقت نکنند، دیگر نمی توانند تماس یا نوتیفیکیشن دریافت نمایند و دسترسی به قابلیتهای این پیامرسان برای آنها محدود می شود. اما ماه گذشته تغییر جهت داد و اعلام نمود هیچ قابلیتی برای کاربرانی که سیاست جدید این شرکت را نپذیرفته اند، محدود نمی گردد.

منبع:

1400/04/21
16:58:27
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1400)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات