هفته کاری کارمندان پاناسونیک کوتاه تر شد

هفته کاری کارمندان پاناسونیک کوتاه تر شد آنی تل: پاناسونیک گزینه چهار روز کار در هفته را معرفی نمود و به جمع شرکتهای ژاپنی پیوست که ترند جهانی توازن مناسب بین کار و زندگی را تشویق می کنند.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، یوکی کاسومی، مدیرعامل پاناسونیک هفته گذشته در جلسه کوتاهی به سرمایه گذاران اعلام نمود کارمندان این شرکت می توانند در ایام استراحت اضافی، مشاغل جانبی اختیار کنند و اوقاتشان را برای کار داوطلبانه سپری کنند.

وی اظهار داشت: مسئولیت ما ایجاد توازن بین سبک کار و زندگی برای سرمایه انسانی متنوعمان است. پاناسونیک همین طور به کارمندان اجازه می دهد هنگامی که شریک زندگیشان به مناطق دیگر منتقل می شود، به دورکاری بپردازند.

اقدامات پاناسونیک همسو با اقدامات شرکتهای فناوری سراسر جهان است که تلاش می کنند با کوتاه کردن هفته کاری، استعدادها را در بازار کار گرفتار کمبود نیرو جذب کنند. شرکت آمازون هم بصورت آزمایشی هفته کاری چهار روزه را برای کارمندان منتخب در سال ۲۰۱۸ به اجرا گذاشت و غول کالاهای مصرفی یونیلیور در دسامبر سال ۲۰۲۰ آزمایش یک ساله هفته کاری کوتاه تر را برای کارمندانش در نیوزیلند شروع کرد. کشورهایی مانند ایرلند و ایسلند به دنبال اجرای این برنامه هستند.

در ژاپن گروهی از قانونگذاران درحال بررسی پیشنهادی برای دادن یک روز تعطیلی بیشتر به کارمندان علاوه بر دو روز تعطیلی در هفته هستند تا از سلامت روان آنها حمایت کنند. اما شرکتهایی که چهار روز کار در هفته را اجازه می دهند، همچنان در اقلیت هستند. بر اساس نظرسنجی که در سال ۲۰۲۰ از طرف وزارت کار ژاپن انجام شد، تنها بیش از هشت درصد از شرکتهای ژاپنی بیش از دو روز تعطیلی را به کارمندانش پیشنهاد می دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این وضعیت ممکنست تغییر کند. بر اساس گزارش روزنامه "نیک کی" شرکت داروسازی "شیونوگی اند کو" که درحال ساخت یک داروی کووید ۱۹ است، گزینه سه روز کار در هفته را از آوریل فراهم می آورد. شرکت یاهو ژاپن و "سومپو هیماواری لایف اینشورنس" هم با هفته کاری چهار روزه برای کارمندانی که از کودکان و بستگان سالمند مراقبت می کنند، موافقت می کنند.

منبع:

1400/10/21
15:49:02
5.0 / 5
427
تگهای خبر: پیام , فناوری , كارمند , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1401)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات