افزایش کلاهبرداری الکترونیکی درپی کمبود تراشه

افزایش کلاهبرداری الکترونیکی درپی کمبود تراشه کمبود شدید نیمه رسانا سبب افزایش کم سابقه گزارش های کلاهبرداری از جانب خریداران در سال میلادی گذشته شد.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، شرکت ERAI اعلام نمود: سال میلادی گذشته ۱۰۱ مورد کلاهبرداری الکترونیکی از طرف شرکتهای مستقر در آمریکا گزارش شد که بالاتر از ۷۰ مورد در سال ۲۰۲۰ و ۱۷ مورد در پنج سال قبل بود.

مارک اسنیدر، رییس شرکت ERAI اظهار نمود: شرکتهایی که به دنبال خرید تراشه هایی بودند که قادر نبودند بوسیله توزیع کنندگان معتبر و مجاز تامین کنند، اهتمام کردند از واسطه های کمتر شناخته شده خرید کنند و پول برای خرید کالایی انتقال دادند که هیچ گاه به دست آنها نرسید. گزارش این کلاهبرداری، داوطلبانه بوده و بیشتر کلاهبرداریهای الکترونیکی توسط واسطه های فروش تراشه در چین، اتفاق افتاده است.

به گفته کارشناسان صنعتی، بااینکه یک پایگاه داده قطعات تقلبی دولتی به نام GIDEP وجود دارد اما امکان گزارش دهی ناشناس ندارد. بدین جهت شرکت ERAI، به پایگاه داده اصلی تبدیل گشته که شرکتها جهت بررسی مشکلات تراشه تقلبی و گزارش کلاهبرداری استفاده می نمایند.

با این حال، تازه ترین آمار نشان داد شمار وقایع تراشه تقلبی که در سال ۲۰۲۱ به ERAI گزارش شد، ۵۰۴ مورد و در سال ۲۰۲۰، تعداد ۴۶۳ مورد بود و افت شایان توجهی در مقایسه با ۹۶۳ مورد در سال ۲۰۱۹ داشتند.

اسنیدر با اشاره به اینکه تعطیلی های مربوط به پاندمی کووید ممکنست فعالیت تامین کنندگان محصولات تقلبی را دشوارتر کند، اظهار نمود: کالاهای تقلبی پیشرفتگی بیشتری پیدا می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است برای اینکه شرکتها از این واهمه دارند که شهرت برندشان مخدوش شود و ترجیح می دهند خرید تراشه تقلبی را گزارش نکنند.

منبع:

1401/04/08
23:13:29
5.0 / 5
158
تگهای خبر: الكترونیك , پیام , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1401)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات