نگرانی سامسونگ از وضعیت صنعت تراشه

نگرانی سامسونگ از وضعیت صنعت تراشه آنی تل: شرکت کره ای سامسونگ الکترونیکس هشدار داد صنعت نیمه رسانا ممکنست سال 2022 را در وضعیت دشواری به انتها برساند.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، کی یونگ کای هیون، مدیر واحد راه کارهای دستگاه سامسونگ که مسئولیت نظارت بر کارهای نیمه رسانای این شرکت را دارد، اظهار داشت: دورنما برای نیمه دوم سال، تیره است و سامسونگ هنوز نشانی از بهبود در سال آینده نمی بیند. تراشه سازان رقیب مانند اس کی هاینیکس و میکرون تکنولوژی، طی هفته های اخیر درباره ی کندی تقاضا برای تراشه هشدار داده اند. ایشان سپس اضافه کرد: دیدگاه عمومی در ابتدای امسال این بود که نیمه دوم سال، بهتر از نیمه اول خواهد بود اما از آوریل تا مه، این دیدگاه تغییر شایان توجهی پیدا کرد.

اظهارات این مدیر ارشد سامسونگ در مراسمی در کارخانه تراشه جدید این شرکت در پیونگ تاک عنوان شد. وی اظهار داشت: استراتژی سامسونگ، واکنش سریعتر به تغییرات بازار بجای چسبیدن به برنامه سرمایه گذاری از پیش طراحی شده، بوده است. این شرکت هر آنچه در توان دارد، برای حفظ هزینه سرمایه، انجام خواهد داد.

سامسونگ همیشه سرمایه گذاری بالایی در ابتکارهای جدید مربوط به تراشه داشته است. این شرکت در رقابت برای ساخت پیشرفته ترین تراشه ها در جهان، تولید انبوه تراشه سه نانومتری را در ژوئن شروع کرد. بگفته کی یونگ، سامسونگ برای بهبود عملکرد و کاهش هزینه تراشه ها تلاش می کند برای اینکه می خواهد نسل جدید تراشه سه نانومتری را در سال ۲۰۲۴ بسازد.

علاوه بر رکود بازار تراشه، اختلافات میان چین و آمریکا، سامسونگ را گرفتار چالش کرده است. بااینکه کره جنوبی از نظر تاریخی همیشه مواضع همسو با واشنگتن داشته است اما این غول فناوری روی امکان فروش تراشه ها، تلفنهای هوشمند و محصولات دیگر به بازار بزرگ چین حساب می کند. سامسونگ در چین، مشتریان و کارخانه هایی دارد.

دولت آمریکا دسترسی چین به فناوریهای پیشرفته را محدود کرده و اخیرا، فروش تراشه های هوش مصنوعی و تجهیزات پیشرفته تولید تراشه را به شرکتهای فناوری چینی ممنوع کرده است. همین طور درحال بررسی اقداماتی برای محدود کردن سرمایه گذاری آمریکایی در شرکتهای فناوری چین است و همزمان، میلیاردها دلار کمک مالی برای تقویت تولید نیمه رسانا در خاک آمریکا، فراهم نموده است. واشنگتن از هر تراشه سازی که قسمتی از کمک فدرال را دریافت می کند، می خواهد از تولید تراشه های پیشرفته در چین به مدت ۱۰ سال خودداری کند. دولت کره جنوبی درصدد است در این زمینه با مقامات آمریکایی مذاکره کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همزمان با مضاعف شدن تلاشهای آمریکا برای تحکیم زنجیره تامین تراشه در داخل کشور، سامسونگ برنامه هایی را برای ساخت یک کارخانه تراشه سازی به ارزش ۱۷ میلیارد دلار در شهر تیلور تگزاس اعلام نموده که ساخت آن مقرر است اواخر امسال شروع شود.

منبع:

1401/06/17
19:37:32
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1401)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات