سرویس ترجمه گوگل در چین غیرفعال شد

سرویس ترجمه گوگل در چین غیرفعال شد آنی تل: بنظر می رسد گوگل دسترسی به سرویس ترجمه گوگل (Google Translate) را در بخش هایی از چین متوقف کرده و کاربران را به دامنه هنگ کنگی خود هدایت می کند که در سرزمین اصلی چین قابل دسترس نیست.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، این تغییر روی استفاده از قابلیتهای ترجمه اپلیکیشن هایی مانند KOReader که ابزار مشاهده سند است و همین طور قابلیت ترجمه درون مرورگر کروم، برای کاربران مقیم چین تاثیر گذاشته است.

گوگل همیشه رابطه پیچیده ای با دولت چین داشته است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ با نسخه ای از موتور جست و جوی خود که هدف مقررات سانسور دولت چین قرار گرفت، وارد بازار این کشور شد. اما در واکنش به حملات هک تحت حمایت دولت و دستور پکن برای مسدود شدن سرویسهای گوگل در واکنش به انتشار ویدئویی از رفتار قهرآلود نیروهای امنیتی چین با تبتی ها در یوتیوب، گوگل سرویس جست و جوی خودرا در سرزمین اصلی چین تعطیل کرد و درخواستهای جست و جو را به دامنه هنگ کنگی سانسورنشده خود هدایت کرد.

گوگل در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ راه اندازی مجدد سرویس جست و جو در چین که نتایج جست و جو را سانسور نمی کرد را بررسی کرد اما این برنامه ها بعد از اختلافات در تیم حریم خصوصی گوگل، بی نتیجه ماند.

این شرکت در سال ۲۰۲۰ بعد از اجرای یک قانون امنیت ملی در هنگ کنگ که به مقامات محلی قدرت تجسس بیشتری می بخشید، اعلام نمود به درخواست مقامات اجرائی هنگ کنگ برای دریافت اطلاعات کاربران، مستقیما پاسخ نخواهد داد و از آنها خواهد خواست بوسیله پیمان همکاری قانونی دوجانبه با آمریکا اقدام نمایند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک کرانچ، گوگل در این زمینه اظهارنظر نکرده است. با فرض اینکه غیرفعال شدن سرویس ترجمه گوگل، یک مشکل فنی نیست، غیرفعال شدن این سرویس در بخشهای زیادی از سرزمین اصلی چین، ممکنست با کنگره ملی حزب کمونیست چین در ۱۶ اکتبر ارتباط داشته باشد. دولت چین قبل از این پیش از برگزاری رویدادهای مهم سیاسی و سالگردهای سیاسی مهم، سرویسهای گوگل را مسدود کرده است.

منبع:

1401/07/11
10:01:39
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات