در پیام رسان بومی مطرح شد؛

واکنش وزیر ارتباطات به اقدام اخیر گوگل ضد اپلیکیشن های بومی

واکنش وزیر ارتباطات به اقدام اخیر گوگل ضد اپلیکیشن های بومی به گزارش آنی تل، وزیر ارتباطات نسبت به اقدام اخیر گوگل ضد اپلیکیشنهای بومی واکنش نشان داد و اظهار داشت: پیگیری های لازم را در مراجع بین المللی به منظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهیم داد.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در یک پیام رسان بومی با انتشار پستی نوشت: اخیراً چند سکوی ایرانی که خدماتی در حوزه پیام رسانی و حمل و نقل عرضه می کنند از یک فروشگاه نرم افزاری خارجی حذف شده اند، از زمانی که در جریان این مورد قرار گرفتم به معاونین مربوطه دستور دادم در تعامل با شرکتهای دانش بنیان مالک این سکوها، ابعاد فنی و حقوقی این مورد را برای اجرای اقدامات مقتضی بررسی نمایند.
صاحبان برخی پلت فرم های مطرح دنیا که خویش را مالک انحصاری حوزه فناوری اطلاعات می دانند، در طول سالیان متمادی با اتخاذ سیاست های انحصارگرایانه و استاندارهای چندگانه، کوشیده اند مانع از رشد و توسعه فناوری در ایران عزیز شوند و این اولین باری نیست که به بهانه تحریم، مردم ما و حتی کاربران ایرانی سرتاسر دنیا را از نعمت استفاده از محصولاتی که ساخته جوانان متخصص همین مملکت است محروم می کنند. باآنکه این مورد با بهانه های مختلف به دفعات انجام شده است، اما تکرار آن در شرایط فعلی که سکوهای ایرانی در زمینه های مختلف توسعه خوبی پیدا کرده و مردم هم به استفاده از آنها رغبت نشان داده اند، شائبه سیاسی بودن چنین تصمیماتی را قوت می بخشد. از طرفی آنها چشم دیدن ایرانی توسعه یافته را هم ندارند و تلاش می کنند از هر ابزاری برای وابستگی ایران و ایرانی استفاده نمایند.
چندی پیش دولت آمریکا اعلام نمود که تحریم های حوزه فناوری اطلاعات را برای کشور ایران برداشته تا مردم ایران از خدمات فناورانه آمریکایی بهره ببرند! اما در همین حال دسترسی به سرویسهای محبوب ایرانی را که حاصل تلاش جوانان نخبه ایرانی در شرکتهای دانش بنیان است را محدود می کنند؟!
این دست اقدامات سیاسی این پلت فرم آمریکایی که متأسفانه جایگاه انحصاری هم در فضای مجازی دارد زنگ خطری برای همه ملت های مستقل و نوآور دنیا به حساب می آید. اگر مدیران این شرکت طبق ادعای خود واقعاً به دنبال خلق ارزش، آسایش و رفاه برای همه مردم جهان هستند، چرا خدمات دیجیتال و خصوصی متعلق به شرکتهای دانش بنیان ایرانی که ابزار زندگی روزانه مردم هستند را محدود می کنند؟
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سایر دستگاههای مسئول، پیگیری های لازم را در مراجع بین المللی به منظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهد داد.
پ ن: تصور کنید حالا و در شرایط فعلی فروشگاه های نرم افزاری داخلی نداشتیم!!!


منبع:

1401/08/27
14:18:10
5.0 / 5
115
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1401)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات