این اپلیکیشن ها قاتل باتری گوشی هستند

این اپلیکیشن ها قاتل باتری گوشی هستند به گزارش آنی تل، باتری یکی از مواردی است که کاربران تلفن های هوشمند بیشتر از همه نسبت به آن نگران هستند و با عنایت به این که اپلیکیشن هایی وجود دارند که شارژ باتری را به سرعت خالی می کنند، این مساله کاملا چالش برانگیز است.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، بنابراین است که بمحض روشن کردن گوشی خود، راههای مختلفی را برای کاهش مصرف نیرو و افزایش عمر باتری امتحان می نماییم. باآنکه همه این اقدامات همیشه موفق نیستند اما عادت کرده ایم اقدامات مختلفی را امتحان نماییم تا عمر باتری تلفن هوشمند را تا حد ممکن افزایش دهیم. در وهله نخست، به علت اینکه می دانیم کدام اپلیکیشن ها از همه خطرناکتر بوده و شارژ گوشی را بمحض شروع استفاده از آنها، به سرعت خالی می کنند.

در فروشگاه گوگل پلی، اپلیکیشن های بیشماری برای گوشی اندرویدی وجود دارد و خدمات برای همه چیز وجود دارد اما به صورت کلی کاربران تمایل دارند همان اپلیکیشن های محبوب را دانلود کنند. با این وجود، به منظور اینکه بهترین مراقبت را از باتری تلفن هوشمند خود داشته باشید، اپلیکیشن هایی وجود دارد که باید از دانلود آنها خودداری کنید یا کمتر از آنها استفاده کنید.

البته برخی از این اپلیکیشن ها، کاملا مفید بوده و باید در تلفن هوشمند شما نصب شده باشند اما اپلیکیشن های دیگر برای آن دسته از افرادی که قبل از آن هم مشکل باتری را تجربه کرده اند، می توانند فاجعه آمیز باشد. طبق گزارش وبسایت گیزچاینا، لیست اپلیکیشن هایی که بالاترین مصرف انرژی را دارند، بدین سان است:

۱- فیت بیت

۲- اوبر

۳- اسکایپ

۴- فیس بوک

۵- ایربی ان بی (Airbnb)

۶- اینستاگرام

۷- تیندر

۸- بامبل

۹- اسنپ چت

۱۰ واتس اپ

سازمانی که این آمار را گردآوری کرده، شرکت تحقیقاتی پی کلود (pCloud) است. این سازمان برای دستیابی به این هدف، لیستی از اپلیکیشن هایی را درست کرده که بیشترین استفاده از باتری را دارند و در پایان، نتیجه این بررسی نشان داده شده است.صرف نظر از اینکه این پلتفرمها تا چه حد فوق العاده هستند، روی عمر باتری گوشی بشدت تأثیر می گذارند. در واقع، خیلی از این اپلیکیشن ها، اپلیکیشن های بسیار محبوبی هستند و امکان دارد تعداد زیادی از آنها را در گوشی خود داشته باشید از آنجائیکه این اپلیکیشن ها، در زمینه گوشی می توانند همچنان از باتری استفاده کنند، بهتر است هنگامی که از این اپلیکیشن ها استفاده نمی کنید، آنها را کاملا ببندید؛ بخصوص اگر در گذشته مشکل باتری گوشی داشته اید.

پرتقاضاترین اپلیکیشن های تلفن هوشمند

این شرکت تحقیقاتی برای مشخص کردن اینکه کدام اپلیکیشن ها، بیشترین استفاده از شارژ باتری را در گوشیهای ما دارند، چند عامل را مورد لحاظ قرار داده است: مواردی که هر اپلیکیشن استفاده می نماید مانند مکان یا دوربین، شارژ باتری که این اپلیکیشن ها استفاده می نمایند و اینکه آیا اپلیکیشن، حالت تاریک را عرضه نموده است یا خیر.

فاکتورهای مذکور کمک کردند مشخص شود کدام یک از ۱۰۰ اپلیکیشن محبوب، بیشترین شارژ باتری را بهره برده است و در لیست نهایی قاتلان باتری گوشی، از آنها نام برده شده است.

وریزون و فیت بیت پرمصرف ترین اپلیکیشن هایی هستند که باتری شما را خالی می کنند

وریزون و فیت بیت، دو رقیب اصلی در مصرف شارژ گوشی هستند. ۱۴ منبع از ۱۶ منبع موجود می توانند توسط هر دو اپلیکیشن در پس زمینه استفاده شوند. همچون چهار مورد شامل دوربین، موقعیت مکانی، میکروفون و اتصال وای فای که بیشترین منابع را در اختیار دارند. به همین دلیل، این اپلیکیشن ها بالاترین امتیاز (۹۲.۳۱ درصد) را در این بررسی دریافت نمودند.

اپلیکیشن های شبکه اجتماعی

اپلیکیشن های شبکه اجتماعی شش مورد از ۲۰ اپلیکیشن رکورددار مصرف باتری گوشی را به خود اختصاص دادند. به صورت میانگین، ۱۱ منبع اضافی همچون عکسها، وای فای، موقعیت مکانی و میکروفون را استفاده می نمایند. فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ چت، یوتیوب، واتس اپ و لینکدین می توانند در پس زمینه کار کنند. هر کدام از این اپلیکیشن ها، انرژی بیشتری برای کار کردن مصرف می کند که فشار بیشتری به باتری گوشی وارد می نماید.

اپلیکیشن های دوستیابی آنلاین

بر اساس این تحقیق، اپلیکیشن های دوستیابی آنلاین به همان سرعتی که از احساسات شما استفاده می دهند، باتری گوشی را خالی می کنند. ۱۵ درصد از اپلیکیشن های رکوردار باتری خوری، اپلیکیشن های دوستیابی آنلاین مانند تیندر، بامبل و گریندر هستند که به صورت متوسط به ۱۱ منبع اجازه می دهد در پس زمینه اجرا شوند. فقدان حالت تاریک سبب می شود هر سه اپلیکیشن دوستیابی، شارژ بیشتری را مصرف کنند که خالی شدن باتری را سرعت می بخشد.

اپلیکیشن های سفر

اپلیکیشن یونایتد ایرلاینز، بیشترین فضای ذخیره سازی تلفن (۴۳۷.۸ مگابایت) را مصرف می کند. بعد از آن اپلیکیشن های لیفت و اوبر با فضای ذخیره سازی مورد احتیاج به ترتیب ۳۲۵.۱ و ۲۹۹.۶ مگابایت قرار می گیرند. همه این اپلیکیشن ها به فضای ذخیره سازی زیادی نیاز دارند که سرعت گوشی را کند کرده و فضای ذخیره سازی را اشغال می کند.

خوشبختانه هنگامی که در مسافرت نیستید، می توانید به سادگی اپلیکیشن های مسافرتی مانند یونایتد ایرلاینز را حذف کنید. وقتی به این فکر می کنید که چطور فضای ذخیره سازی گوشی را آزاد کنید، این اپلیکیشن ها، نخستین مواردی هستند که می توانید به سراغ آنها بروید.

با این حال، وقتی حرف از رفت و آمد روزانه به میان می آید، اپلیکیشن هایی مانند لیفت و اوبر ضروریتر هستند. مطمئن شوید که فقط یک اپلیکیشن تاکسی آنلاین قابل اعتماد دارید. ازاین رو می توانید فضا را برای اپلیکیشن های دیگر نگه دارید و به جای حذف هر دوی آنها، به عملکرد گوشی خود سرعت دهید.

چگونه از خالی شدن باتری توسط اپلیکیشن ها جلوگیری کنیم؟

بسیاری از افراد امکان دارد به این فکر کنند که آیا باید این اپلیکیشن ها را از گوشی هوشمند خود حذف نمایند تا فضای ذخیره سازی و عمر باتری آزاد شود. در این خصوص، تاکید بر این نکته ضروریست که اقدام احتیاطی لازم نیست کامل باشد. چونکه می توانید فعالیت پس زمینه یا مجوزهای مکان را غیرفعال کنید.

با وجود باز نبودن، هر اپلیکیشن اندرویدی در پس زمینه گوشی کار می کند. درست مانند سرویسهایی مانند اینستاگرام و فیسبوک، واتس اپ این کار را برای ارسال اعلانهای مرتبط به شما انجام می دهد. امکان حل این مساله وجود دارد. اما باید توجه داشته باشید که با این کار، تا وقتی که باردیگر وارد پلت فرم نشوید، اعلانها را نمی توانید دریافت کنید. در نتیجه، سفارش می شود از این روش فقط در شرایط خاص و نه با اپلیکیشن هایی که کاملا ضروری هستند، استفاده کنید:
به قسمت تنظیمات گوشی هوشمند اندرویدی خود رجوع کنید. در منو، به قسمت "باتری" بروید. "بهینه سازی مصرف باتری" (Optimize battery use) را در بخش "تنظیمات پیشرفته" (Advanced settings) از منو انتخاب کنید. بعد از انتخاب اپلیکیشن هایی که می خواهید فعالیتشان در پس زمینه گوشی غیرفعال شود، روی "بهینه سازی نشود" (Don’t optimize) ضربه بزنید.1402/02/04
15:46:27
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات