مدیرعامل شركت مخابرات ایران:

درآمد نداشته باشیم، کیفیت شبکه افت می کند

درآمد نداشته باشیم، کیفیت شبکه افت می کند به گزارش آنی تل، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مجمع عمومی سالیانه شرکت اظهار داشت: باند پهن، خدمات دیتا و انتقال، تلفن ثابت، خدمات ارزش افزوده و ارائه خدمات به شرکت ارتباط سیار با اهمیت ترین بخش های درآمدی مخابرات است که ضمن تمام مشکلات درآمدی و قانونی موجود، در سال 1401 بطور متوسط رشد 40 درصدی داشته است.به گزارش آنی تل به نقل از ایسنا، مجید سلطانی- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخابرات ایران با تشریح جزئیات اتخاذ رویکرد دانش بنیان در صنعت زیرساختی مخابرات بمنظور پیشرفت همه جانبه اظهار داشت: با رعایت الزامات توسعه ای، اساس و بنیاد برنامه های توسعه ای مخابرات خصوصاً در مورد توسعه فیبرنوری در کشور با بهره گیری از تفکر و برنامه جهادی سریع تر شده است و اتصال بیش از ۳۰۰۰ مکان سازمانی به شبکه دسترسی فیبرنوری محقق شده است.

وی در مجمع عمومی مخابرات سالیانه مخابرات که پنج شنبه ۱۵ تیرماه برگزار و تقسیم سود ۱۱ ریالی برای هر سهم اخابر به تصویب رسید، اضافه کرد: با اتخاذ رویکرد دانش بنیان در سال گذشته، آهنگ توسعه مخابرات سریع تر شده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات اظهار داشت: رشد مصرف ترافیک داخلی، رشد درآمد عملیاتی و رشد درآمد کل را در سال ۱۴۰۱ شاهد می باشیم.

وی افزود: اهم اقدامات و دستاوردهای سال ۱۴۰۱ در عرصه تجاری و خدمات مشتریان، امضای قرارداد با شرکای تجاری در بخشهای، فروش تولید محتوا خدمات جدید و اتصال بیش از ۳۰۰۰ مکان دولتی به فیبر دسترسی و کسب در آمد حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است.

سلطانی با اشاره به حذف خدمات زیان ده از سبد محصولات شرکت مخابرات ایران و بازبینی محصولات و خدمات موجود اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ با افزایش ۵۷ درصدی حداقل حقوق برمبنای وزارت کار، ۳۰۰۰ میلیارد به هزینه های مخابرات اضافه گردید و خرداد ۱۴۰۰ مصوبه شورای رقابت آمد و اگر با عدد اعلامی کمیسیون تنظیم مقررات، موافقت می شد، ۵۷۰۰ میلیارد تومان به درآمد مخابرات افزوده می شد و نه فقط مطالبات بازنشستگان تامین می شد بلکه سود سهامداران نیز پرداخت می شد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: گسترش و پیاده سازی همگرایی ثابت و سیار بصورت عملی در سال قبل اتفاق افتاده و بطور منظم درحال پیشرفت است.

وی اشاره کرد: اگر درآمدی نداشته باشیم نوسازی و بازسازی در شبکه مخابرات را شاهد نخواهیم بود و نهایتاً ارائه خدمات کم و مطلوبیت خودرا از دست می دهد، زمان رفع خرابی ها بالا می رود و کیفیت شبکه افت می کند و ممکنست متوقف شود.

سلطانی با اشاره به ضرورت پیاده سازی الزامات توسعه ای تشریح کرد: اگر این الزامات در حوزه توسعه در کشور که همانا تفکر جهادی است در برنامه های عملیاتی رعایت نشود، رشد اقتصادی اتفاق نخواهد افتاد.

وی اضافه کرد: ایجاد رویکرد نوآوری و پژوهش در تمامی سطوح سازمانی، توسعه توانمندی های نیروی انسانی همسو با نیازهای تحول دیجیتال از برنامه هایی است که بصورت تخصصی پیاده می شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه سخنانش بیان کرد: انجام افزایش سرمایه مخابرات از محل تجدید ارزیابی دارایی های شرکت یا روش های متداول دیگر همچون برنامه های مهمست که بمحض عملیاتی شدن اجرا خواهد شد.

در ادامه این جلسه سهامداران شرکت مخابرات ایران به ایراد سخن پرداختند و در مورد مشکلات موجود مواردی را اعلام نمودند.
1402/04/18
09:22:33
5.0 / 5
249
تگهای خبر: پیام , تخصص , تلفن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات