در انگلیس؛

جمع آوری اطلاعات با تلفن همراه جایگزین سرشماری نفوس شد

جمع آوری اطلاعات با تلفن همراه جایگزین سرشماری نفوس شد به گزارش آنی تل ماموران سرشماری در انگلیس از این پس برای جمع آوری بسیاری از اطلاعات به جای بردن پرسشنامه به درب منازل از داده های تلفن همراه شهروندان استفاده می كنند.به گزارش آنی تل به نقل از انگجت، از سال ۱۸۰۱ به این سو، هر ده سال یك بار سرشماری های ملی در انگلیس و ولز انجام شده تا دولت آمار جدید و دقیقی را در مورد ساكنان این كشور جمع آوری كند.
اداره ملی آمار انگلیس معمولا با ارسال مامور آمارگیر به درب منازل یا با ارسال پرسشنامه پستی اطلاعاتی همچون سن، آدرس، شغل، ملیت، وضعیت تاهل، مذهب، شغل و غیره را جمع آوری می كند. اما قرار است به زودی و به طور آزمایشی از داده های تلفن همراه مردم برای جمع آوری بخشی از اطلاعات مربوط به شرایط زندگی خصوصی و حرفه ای شهروندان استفاده گردد.
در قالب ابتكار عمل جدید دولت انگلیس و در زمان انجام سرشماری ملی سال ۲۰۲۱ این كشور، اداره ملی آمار با همكاری شركت مخابراتی وودافون جمع آوری اطلاعاتی را با استفاده از تلفن های همراه افراد بالای ۱۸ سال به طور ناشناس آغاز خواهد نمود.
این داده ها در ساعت های مختلف روز و با بررسی داده های گوشی های هوشمند جمع آوری می شوند تا محل كار افراد، مدت زمان حضور آنها در منزل و غیره مشخص شود. از این اطلاعات برای تحلیل خصوصیت های قومیتی، ثروت مردم، تراكم جعیتی و غیره استفاده می گردد.
به منظور تضمین حفظ حریم شخصی مردم، اداره ملی آمار انگلیس تنها داده های مربوط به موقعیت مكانی و زمانی هر فرد را مورد استفاده قرار خواهد داد و اطلاعاتی را كه منجر به افشای هویت افراد شود جمع آوری و نگهداری نخواهد كرد.
 

1396/08/17
15:15:58
5.0 / 5
5306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات