به دلیل امكان جاسوسی؛

ساعت های هوشمند كودكان در المان معدوم می شوند

ساعت های هوشمند كودكان در المان معدوم می شوند به گزارش آنی تل بدنه قانونگذار مخابرات آلمان از والدین خواسته تا ساعت های هوشمند كودكان خویش را معدوم كرده و مراحل آن را به عنوان سند به طور آنلاین ثبت كنند.به گزارش آنی تل به نقل از ماشابل، دولت آلمان به خانواده ها اعلام كرده تا ساعت های هوشمند فرزندانشان را معدوم كنند!
سازمان فدرال شبكه(قانونگذار شبكه های مخابراتی این كشور) اخیرا اعلام كرده تعدادی از گجت های هوشمند طراحی شده برای كودكان ۵تا ۱۲ ساله اجازه می دهد افراد دیگر از طریق دور در میكروفون آن دستكاری كرده و از كاربر و اطرافیان او جاسوسی كنند.
این قانونگذار معتقد است با استفاده از آنها می توان از هر فردی جاسوسی كرد. این درحالی است كه در آلمان ضبط مكالمات بدون اجازه غیر قانونی است و طبق تحقیقات والدین با استفاده از این ساعت ها به تدریس معلمان در مدرسه گوش می داده اند.
ساعت های هوشمندی مانند اپل واچ كه تماس صوتی برقرار می كنند، در آلمان قانونی هستند. اما مشكل از آنجا شروع می گردد كه ساعت های هوشمند خیلی از كودكان قابلیتی مشابه دستگاه های كنترل از طریق دور نوزاد دارد. این قابلیت به آسانی و با استفاده از یك اپلیكیشن فعال می گردد و بنابراین می توان با كمك آن از افراد جاسوسی كرد.
بدنه قانونگذاری آلمان درباره معدوم كردن این ساعت ها چنان جدی است كه از شهروندان خواسته تا مراحل معدوم كردن گجت را ثبت كرده و آن را به طور آنلاین به عنوان مدرك ثبت كنند. بعد از این كار قانونگذار «گواهینامه معدوم كردن گجت» را برای والدین صادر می كند.
البته این اولین باری نیست كه دولت خواهان معدوم كردن یك دستگاه می گردد. در ماه فوریه این سازمان عروسكی را ممنوع اعلام نمود و آن را یك گجت خرابكاری نامید. این عروسك به دریافت كننده رادیویی مجهز بود كه امكان جاسوسی از كودكان را مهیا می كرد.
 

1396/08/29
11:07:42
5.0 / 5
5760
تگهای خبر: اپل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات