استدلال با هوش مصنوعی

استدلال با هوش مصنوعی به گزارش آنی تل مركز فناوری مباحثه یا ARG-tech با همكاری دانشگاه داندی در انگلیس ابزار هوش مصنوعی تازه ای ابداع كرده اند كه توانایی انسان ها برای بحث و تبادل نظر را بهبود می بخشد.به گزارش آنی تل به نقل از دیجیتال ترندز، خیلی از بحث و جدل هایی كه امروزه میان انسان ها رخ می دهند بی فایده هستند، زیرا برخی اصول اولیه گفتگو در آنها رعایت نمی شود.
این ابزار هوش مصنوعی به افراد كمك می نماید تا به شیوه ای مناسب تر، منطقی تر و همراه با بهره وری و فایده بیشتر به گفتگو با هم بپردازند و بتوانند در نهایت با همدیگر به توافق برسند.
برای طراحی این ابزار هوش مصنوعی از یكی از برنامه های بحث و گفتگوی شبكه بی بی سی استفاده شده و با استفاده از آن یك نقشه بزرگ از بحث های صورت گرفته در هر برنامه و تصویر گرافیكی تحلیلی تهیه شد. همینطور الگوریتمی به كار گرفته شد تا مهم ترین مضامین رد و بدل شده در هر بحث مشخص شود.
در نهایت با استفاده از این اطلاعات گروه تحقیقاتی توانست موضوعات مهمی را كه در بحث های صورت گرفته وجود داشت، استخراج و طبقه بندی كند.
دانشمندان می گویند از این طریق می توان امیدوار بود كه در آینده بتوان در جریان بحث های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی به طرفین بحث، اطلاعات و كمك هایی برای بهبود بحث و كمك به ارتقای درك از موضوعات عرضه كرد و زمینه را برای نزدیك شدن دیدگاه های طرفین فراهم آورد.
 

1396/09/28
15:30:44
5.0 / 5
5417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات