كاهش ارزش سهام اپل به علت كاهش تولید آیفون ایكس

كاهش ارزش سهام اپل به علت كاهش تولید آیفون ایكس آنی تل: سهام اپل و چند تامین كننده عمده آسیاییِ آیفون ایكس/ آیفون 10 به دنبال كاهش تقاضا افت كرد.به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، انتشار گزارش اكانومیك دیلی تایوان و نظرات چند تن از تحلیلگران اقتصادی سبب شد تا ارزش سهام اپل كاهش یابد.
این روزنامه گزارش داد اپل دستور تولید كمتر از 30 میلیون آیفون ایكس را صادر كرد در حالی كه پیش بینی و دستور تولید 50 میلیون انتظار می رفت اما كاربران رغبتی برای خرید بر مبنای انتظارات اپل نشان نمی دهند.
اپل فروش فصل خود منتهی به نوامبر را اعلام نكرده است و سخنگوی اپل هم گفت دلیلی برای پاسخگویی به شایعات موجود در بازار نمی بیند. سهام اپل پیش از عرضه آیفون ایكس 45 درصد رشد كرد و تحلیلگران گفته بودند كاربرانِ زیادی، علاقمند به خرید گوشی متفاوت اپل هستند.
روز سه شنبه سهام این كمپانی با 2. 5 درصد افت به 170 دلار در هر سهم رسید و 27 میلیارد از ارزش كل این كمپانی از دست رفت.
تیم كوك كه ماه پیش به چین سفر كرده بود از فروش فوق العاده آیفون ایكس سخن گفت و اینكه بیش از انتظار، فروش داشته اند!
كارشناسانِ موسسه «وارن كپیتال» می گویند انتظار فروش 25 میلیون آیفون ایكس را در فصل مالی دارند كه دلیل افت تقاضا، قیمت بالا و فقدان نوآوری های مورد انتظار كاربران آیفون باز است. اما كمپانی «لوپ كپیتال» در شیكاگو عرضه 40 تا 45 میلیون و «جفریس» عرضه 40 میلیون آیفون ایكس را پیش بینی كرده بودند.
كمپانی فاكسكان، سازنده اصلی آیفون هم با كاهش 1. 8 درصدی ارزش سهام خود در بازار مواجه گردید.
اپل هنگام عرضه آیفون 6، در نخستین فصل 11 میلیون گوشی فروخت اما این رقم برای آیفون ایكس 4. 97 میلیون گوشی به ثبت رسیده كه دور از انتظار است.
5656

1396/10/08
21:14:07
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: آیفون , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات