در صورت تصویب هیات دولت؛

تعرفه واردات لپ تاپ كاسته می شود

تعرفه واردات لپ تاپ كاسته می شود آنی تل: رئیس كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری از كاهش تعرفه واردات لپ تاپ از ۱۵ به پنج درصد اطلاع داد.به گزارش آنی تل به نقل از مهر، سیامك غنیمی فر در نشست خبری از موافقت دولت با كاهش واردات لپ تاپ از ۱۵ به پنج درصد اطلاع داد و اظهار داشت: این تصمیم منتظر تصویب هیات دولت می باشد.
وی با اشاره به اینكه مطابق با درخواست سازمان نظام صنفی كامپیوتری از وزیر ارتباطات و رایزنی های انجام شده از جانب وزارت ارتباطات با وزارت صنعت تصمیم به كاهش تعرفه واردات لپ تاپ كه چهار سال پیش از پنج درصد به ۱۵ درصد رسیده بود، گرفته شد و هم اكنون مقرر است بار دیگر تعرفه به پنج درصد برسد.
غنیمی فر تصریح كرد: ۸۰ درصد اقدامات برای تسهیل این تصمیم صورت گرفته و مقرر است بزودی در هیات دولت به تصویب نهایی برسد تا در سال ۹۷ واردات كالای لپ تاپ با یك سوم تعرفه فعلی صورت گیرد.
رئیس كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری تصریح كرد: در صورت ابلاغ این مصوبه و طی مراحل اداری آن به نظر می رسد این تعرفه حدود چهار تا پنج ماه آینده روی واردات این كالا اعمال شود.
وی كاهش قاچاق در حوزه واردات لپ تاپ و فراهم شدن امكان رقابت واردكنندگان با قاچاقچیان این كالا را همچون مزایای این مصوبه عنوان نمود و اظهار داشت: نباید انتظار داشت كه قیمت لپ تاپ برای مصرف كننده نهایی كاهش پیدا كند اما آنچه كه مهم است این است كه مصرف كننده كالای رسمی و با خدمات پشتیبانی را دریافت می كند.
غنیمی فر تصریح كرد: به علت افزایش نرخ ارز و عدم ثبات آن انتظار برای كاهش قیمت نهایی لپ تاپ درست نیست و به جز تعرفه واردات، قیمت نهایی مصرف كننده تابع فاكتورهای دیگری هم است كه باید آنها هم كاهش یافته و یا تصحیح شوند.
رئیس كمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی كامپیوتری اظهار داشت: هم اكنون لپ تاپ هایی كه در بازار به فروش می رسند با نرخ قبلی دلار و درهم وارد شده اند و با این وجود نمی توان انتظار داشت كه كاهش تعرفه واردات لپ تاپ سبب كاهش قیمت این كالا برای مصرف كننده در مدت زمان كوتاه شود.

1396/12/08
22:17:09
5.0 / 5
5261
تگهای خبر: ارتباطات , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات