نخستین گوشی بلاك چین جهان در راه می باشد

نخستین گوشی بلاك چین جهان در راه می باشد آنی تل: هواوی در حال مذاكره با شركت سیرین لبز به منظور تولید نخستین گوشی هوشمند دنیا بر اساس فناوری بلاك چین است.به گزارش آنی تل به نقل از دیجیتال ترندز، بر روی این گوشی سیستم عاملی جدید موسوم به سیرین نصب می گردد كه توسط سیرین لبز تولید شده و قادر به اجرای برنامه های مبتنی بر فناوری بلاك چین است.
البته مقرر است بر روی این گوشی علاوه بر سیستم عامل سیرین سیستم عامل اندروید هم نصب شود تا اجرای برنامه های معمول بر روی گوشیهای هوشمند هم بر روی محصول تازه هواوی ممكن باشد.
استفاده از فناوری بلاك چین مزایای متعددی دارد. با استفاده از این فناوری ثبت تك تك تعاملات و تبادلات صورت گرفته در فضای مجازی بر حسب زمان دقیق وقوع ممكن می گردد. تمركززدایی از اینترنت كه سبب می گردد هیچ سازمانی دیگر تمامی اطلاعات پرارزش دنیای مجازی را به صورت انحصاری در اختیار نداشته باشد، هم همچون دیگر مزایای این فناوری است.
علاوه بر این، ذخیره سازی اطلاعات با استفاده از تمامی ابزار و وسایل دیجیتال صورت می گیرد كه از دست رفتن یا هك كردن آنها را هم بی معنا می سازد. فناوری بلاك چین تاكنون بیشتر در حوزه ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته بود و این نخستین بار است كه یك شركت سازنده گوشیهای هوشمند فناوری مذكور را به كار می گیرد.
سیرین لبز از یك سال قبل در كوشش برای ابداع سیستم عاملی بر اساس فناوری بلاك چین بوده و حالا از طراحی برنامه های موبایلی بر همین مبنا پشتیبانی می كند. این شركت حتی یك گوشی اختصاصی به نام فینی فون را هم بر اساس بلاك چین تولید كرده كه هزار دلار قیمت دارد و فروش آن از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز می گردد. مهم ترین قابلیت این گوشی یك كیف پول ارزهای دیجیتال برای ذخیره سازی آنها به صورت آفلاین است.
سیرین لبز و هواوی دو ماهی است در حال مذاكره برای تولید گوشی بلاك چین هستند، اما هنوز تفاهم نامه ای بین دوطرف در این زمینه منعقد نشده است.

1397/01/04
21:28:28
5.0 / 5
5245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات