۸ رونمایی برجسته در كنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل: آی، او ۲۰۱۸

۸ رونمایی برجسته در كنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل: آی، او ۲۰۱۸ آنی تل: كنفرانس سالانه I/O گوگل به مدت دو روز در سالن آمفی تئاتر شورلاین در مونتین ویوی كالیفرنیا شروع به كار كرد.به گزارش آنی تل به نقل از خبر آنلاین، روز نخست با سخنرانی افتتاحیه ساندر پیچای، مدیر اجرایی كار خویش را با تمركز روی هوش مصنوعی آغاز كرد.
1- پیش از افتتاحیه واحد Google Reaserch به Google AI رسماً تغییر نام داد و نشان داد كه گوگل تمام هم وغم خویش را روی توسعه هوش مصنوعی گذاشته است. بینایی كامپیوتری، پردازش زبان طبیعی و تحقیق روی شبكه های عصبی بخشی از واحد تازه بازسازی شده خواهد بود.

2- «ادامه مكالمه» آپدیت بعدی گوگل روی دستیار صوتی بود كه اجازه صحبت را به صورت طبیعی تر فراهم می كند. گفتنِ هر بار Ok Goole حذف شده و كاربر فقط یك بار از آن استفاده می نماید. خصوصیت های جدید اجازه می دهد تا سؤالات مختلف را در یك پرسش مطرح كرد.

3- گوگل فوتوز مجهز به نسخه جدید هوش مصنوعی شد. ویرایش عكس و تولید كولاژ به صورت خودكار روی گوگل فوتوز تعریف شده بود اما قابلیت های جدیدی روی این نرم افزار با استفاده از هوش مصنوعی افزوده شده كه چرخاندن خودكارعكس، شفافیت خودكار و... ازجمله این خصوصیت های جدید است كه رونمایی گردید.

4- «Smart Display» در نمایشگاه لاس وگاس عنوان شد و حالا دستیار صوتی و یوتیوب روی این نمایشگرهوشمند افزوده شده است. قراراست این محصول در جولای عرضه گردد و كاربر یك نمایشگرهوشمند با قابلیت های بالا خواهد داشت.

5- دستیار صوتی گوگل وارد «گوگل مپس» می گردد و این تابستان هم روی آی او اس و هم روی اندروید نصب خواهد شد. داشتن نقشه هوشمندتر باقابلیت های صوتی بیشتر را خواهیم دید.

6- سخت افزار یادگیری ماشینِ TPU و پردازنده Tensor كه 8 برابر قوی تر از مدل سال قبل است، در مراسم امسال رونمایی گردید وعملكرد آن 100 پتافلاپس عنوان شد.

7- بازطراحی مجدد «گوگل نیوز» با هوش مصنوعی هم امسال رونمایی گردید و اخبار را بر مبنای نوع كاربر چینش می كند.

8- رونمایی از كیتِ ML برای توسعه دهندگان نرم افزاری روی آی او اس و اندروید كه اجازه نصب یادگیری ماشین روی اپلیكیشن های گوگل را فراهم می سازد.

5656

1397/02/20
20:46:16
5.0 / 5
5250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات