عضو كمیسیون ICT اتاق بازرگانی:

ضرورت پشتیبانی از پیام رسانهای بومی، تشكیل كمیته حل مشكلات صنف ICT

ضرورت پشتیبانی از پیام رسانهای بومی، تشكیل كمیته حل مشكلات صنف ICT آنی تل: عضو كمیسیونICT اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت پشتیبانی از پیام رسانهای بومی تصریح كرد و اظهار داشت: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام رسان های بومی سوق داد.به گزارش آنی تل به نقل از كمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران، علی مسعودی توجه به اعتماد تخصصی در زمینه پیام رسان های موبایلی و مرتفع ساختن مشكلات فنی این شبكه ها را از الزامات اساسی برای ترغیب مردم به استفاده از آنها عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون تعدادی از كاربران به پیام رسان های بومی وارد شده اند اما برای افزایش تعداد كاربران باید سرعت خویش را افزایش دهیم چون كه حوزه فناوری اطلاعات حوزه پرشتابی است.
مسعودی اضافه كرد: با فراهم آمدن بستر لازم، اگر بتوانیم با حمایت و اعتمادسازی پیش برویم و امنیت تولید نماییم، مردم هم به سمت پیام رسان های داخلی خواهند آمد. وقتی مقرر است مردم از یك بستری بهره برده و كارهای روزمره شان را با استفاده از آن انجام دهند باید این بستر از لحاظ فنی مناسب باشد.
عضو كمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از پیام رسانهای بومی، تصریح كرد: باید با حمایت مالی، تخصصی و تبلیغاتی مردم را به سمت استفاده بیشتر از پیام رسان های بومی سوق داد.
وی اظهار داشت: متاسفانه گاهی در زمینه تولیدات داخلی اعتماد تخصصی هم وجود ندارد و برای مثال كاربر این دغدغه را دارد كه اگر پیامش را روی یك پیام رسان داخلی بفرستد ممكن است پس از مدتی این پیام پاك شود و یا انتقال پیام با تاخیر صورت گیرد. در همین حال مشكلات در آپلود فایل ها و دیگر مشكلات فنی همچون موضوعاتی است كه اگر جدی تر و تخصصی تر به آن نگاه نماییم مردم به استفاده از یك بستر خوب و امن ترغیب شده و به سمت آن می روند.
این عضو كمیسیون ICT اتاق بازرگانی از تولید دبیرخانه مشترك میان وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام برای حل مشكلات فعلی فعالان حوزه ICT در حال انجام می باشد. در این كمیته مذاكراتی انجام داده ایم و امیدواریم این دبیرخانه فعالتر شود تا مشكلاتی كه در حوزه ICT به وجود می آید به صورت مستقیم با كمك وزارت ارتباطات حل شود.

1397/03/23
17:13:47
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: ارتباطات , پیام , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1402)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات