اپل روش هك آیفون را مسدود می كند

اپل روش هك آیفون را مسدود می كند آنی تل: اپل می خواهد با تغییری در بخش تنظیمات آیفون به هكرها اجازه ندهد اطلاعات كاربران را از موبایل هایشان استخراج كنند.به گزارش آنی تل به نقل از اسكای نیوز، اپل اعلام نموده بخش تنظیمات آیفون را تغییر می دهد تا روشی را مسدود كند كه سازمان های جاسوسی با كمك آن اطلاعات موبایل كاربر را استخراج می كنند.
این شركت می خواهد از تمام مشتریان خود محافظت كند، به خصوص افرادی كه در مناطقی زندگی می كنند كه اطلاعات شان به صورت مرتب توسط مجرمان سایبری كنترل می گردد.
در همین راستا اپل می خواهد پیش فرض تنظیمات در سیستم عامل آیفون را تغییر دهد تا برقراری ارتباطات با استفاده از پورت شارژ (هنگامیكه موبایل بیش از یك ساعت قفل است) را قطع كند.
در حالت معمول برای ورود به آیفون، هكر دفعات محدودی می تواند رمز دستگاه را حدس بزند و بعد از آن دستگاه فریز یا اطلاعات آن پاك می گردد. اما با كمك روش مذكور هكرها می توانند پیش از فریز شدن یا پاك شدن اطلاعات وارد دستگاه شوند.
به هرحال تغییر تنظیمات آیفون بدان معناست كه بعد از گذشت یك ساعت هكرها نمی توانند از روش مذكور استفاده كنند.
این درحالی است كه برخی شركت ها دستگاه هایی را با چنین قابلیتی به قیمت هزاران دلار می فروشند. این شركت ها به ازای باز كردن قفل هر موبایل ۵۰ دلار دریافت می كنند.

1397/03/25
12:15:20
5.0 / 5
5159
تگهای خبر: آیفون , اپل , اطلاعات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی تل در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
anitel.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی تل محفوظ است (1395-1403)

آنی تل


فناوری اطلاعات و ارتباطات